فیلم سینمایی هیس دخترها فریاد نمی‌زنند به کارگردانی پوران درخشنده در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و مورد استقبال قرار گرفت و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت کرد. به همین دلیل انتظار می‌رفت که این فیلم در نوروز ۹۲ جزو اکران‌های اصلی باشد، اما براساس خبرهای منتشر شده، این فیلم در نوروز اکران نمی‌شود. این امر اعتراض درخشنده را به دنبال داشت. پوران درخشنده (کارگردان فیلم هیس دخترها فریاد نمی‌زنند) به ایلنا، گفت: واقعا دوست داشتم این فیلم در اکران نوروز ۹۲ به نمایش دربیاید و همه تلاش خود را نیز می‌کنم.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود فقط باید فیلم‌های سرگرم‌کننده در ایام نوروز به نمایش دربیاید؛ تصمیم درستی نیست، زیرا در ایام نوروز تلویزیون به اندازه کافی برنامه‌های سرگرم‌کننده پخش می‌کند از طرف دیگر امسال نوروز ۹۲ همزمان با ایام فاطمیه است؛ بنابراین نمی‌توان فقط فیلم‌های شاد و سرگرم‌کننده پخش کرد.

درخشنده با اشاره به اینکه مخاطب به دلیل اینکه پول می‌دهد پس حق انتخاب دارد، افزود: این وظیفه ما و مدیران فرهنگی است که فضایی را به وجود بیاوریم که مخاطب به سمت انتخاب فیلم‌هایی برود که محتوا و مفهوم دارد و فقط دنبال سرگرمی نباشد.وی ادامه داد: از طرف دیگر چینش اکران باید به گونه‌ای باشد که هر فردی براساس سلیقه خود بتواند فیلم مورد نظر خود را انتخاب کند به همین دلیل اگر فقط فیلم‌های سرگرم‌کننده را به نمایش بگذاریم سایر سلیقه‌ها را درنظر نگرفته‌ایم.

درخشنده با انتقاد از تقسیم‌بندی فیلم‌های نوروزی بین افراد و نهادهای مختلف گفت: به نظر می‌رسد هر فردی که حامی دارد و هر فیلمی که حامی قوی دارد، می‌تواند در نوروز اکران شود اما ما به دلیل آنکه حامی نداریم نمی‌توانیم فیلم خود را اکران کنیم.