مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران گفت: تجدید‌نظر در قیمت شیرخام اهرم مناسب برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی است. به گزارش مهر، علی احسان ظفری گفت: تعیین قیمت شیر خام از سوی دولت غیر‌کارشناسی است و در‌حال‌حاضر کارخانجات فرآوری پایین تراز قیمت تمام شده تولیدات خود را به فروش می‌رسانند، لذا ادامه این روند باعث می‌شود تا بسیاری از واحدهای تولیدی از چرخه تولید خارج شوند.

وی بیان کرد: ناتوانی تولید واحدهای فرآوری به دلیل قیمت نامناسب شیرخام علاوه‌بر تعطیلی واحدهای تولیدی کمبود محصولات مورد نیاز مردم و به تبع گران شدن این محصولات در بازار مصرف را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران افزود: بنا بر اعلام وزارت جهاد کشاورزی سالانه بالغ‌بر ۸‌میلیون و ۳۰۰هزار تن شیر خام در کشور تولید می‌شود که این رقم براساس آمار دام کشور تعیین شده درحالی که میزان قابل‌توجهی از دام زنده هم‌اکنون از چرخه تولید به دلیل افزایش قیمت علوفه خارج شده است. وی عنوان کرد: هم‌اکنون صنایع فرآوری سالانه معادل ۴‌میلیون تن شیرخام را جذب و فرآوری می‌کنند درحالیکه ظرفیت فرآوری این صنایع در سطح کشور رقمی بالغ‌بر ۷‌میلیون تن است. ظفری تصریح کرد: افزایش قیمت شیر خام در حالی است که قیمت بالای نهاده‌های دامی نظیرجو، ذرت، کنستانتره عدم رغبت دامداران به تولید شیرخام را در بردارد ضمن اینکه با آغاز فصل زمستان تولید شیرخام کاهش خواهد یافت.