معاون وزیر صنایع و معادن در بازدید از فولاد مبارکه بر تامین نیاز داخلی کشور به ورق فولادی تاکید کرد.

احمدعلی هراتی‌نیک که در جمع مدیران شرکت فولاد مبارکه سخن می‌گفت اظهار داشت: آن بخش از سایزهایی که تقاضای زیادی در بازار داخل دارند در اولویت فروش قرار دارند و مابقی در صورت نبود تقاضا به خارج از کشور صادر شوند. رییس هیات عامل سازمان توسعه نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تصریح کرد: ما باید به‌عنوان بخش دولتی از سرمایه‌های بخش خصوصی که واحدهای پایین‌دستی فولاد را راه‌اندازی کرده‌اند صیانت کنیم. همچنین مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در این باره گفت: از این پس بر همین اساس توجه خود را به تقاضاهای بازار داخل معطوف خواهیم کرد اما ملاک عرضه محصول قیمت‌هایی است که در بورس کالا اعلام می‌شود.

محمد رجایی تصریح کرد: بیشترین نیاز این صنف ورق‌های سایز ۲میلیمتر است. هر چند برای سایزهای ۴ الی ۸ تقاضایی ارائه نشده است ما نیز صادرات خود را روی این سایزها متمرکز کرده‌ایم.

وی یادآور شد: در سال جاری ۳۰ تا ۳۵‌درصد صادرات فولاد مبارکه به منظور تامین نیاز داخلی کاهش یافته است. فولاد مبارکه در سال گذشته ۷/۱میلیون تن محصول صادر کرده است. محمد رجایی با ارائه گزارشی از وضعیت تولید در فولاد مبارکه گفت: از ابتدای سال تاکنون در تولید فولاد خام ۱۷‌درصد، آهن اسفنجی ۱۲‌درصد، نورد گرم ۳/۷‌درصد و نورد سرد ۲۸‌درصد رشد داشته‌ایم.