گروه صنعت و معدن- وزارت صنایع و معادن تعداد دیگری از مدیران بلندپایه این وزارتخانه را در صف برکناری قرار داد.

به گزارش خبرنگار ما، دور جدید تغییرات گسترده در وزارت صنایع و معادن آغاز شده و به زودی افراد دیگری از پست‌های اجرایی به کنار می‌روند. در حالی که هنوز اجماعی بر سر جانشینی مهدی مفیدی برای در اختیار گرفتن ریاست هیات عامل ایدرو نشده است، اخبار دریافت شده حکایت از آن دارد که مدیر عامل بانک صنعت و معدن نیز به زودی تغییر خواهد کرد. روز گذشته ابتدا قرار بود وزارت صنایع و معادن موضع‌گیری رسمی درباره تغییرات در پیش رو، داشته باشد اما تا لحظه تنظیم این مطالب، چنین موضوعی عینیت نیافت. با این حال یکی از معاونان ستادی آن وزارتخانه، در گفت‌وگویی با خبرنگار ما، اعلام کرد هنوز استقرار افراد جدید در پست‌های اجرایی، مشخص نشده‌ است. وی توضیحات بیشتری ارائه نکرد و اظهار داشت که اطلاع چندانی از آینده تغییر و تحولات ندارد. از سوی دیگر منابع غیررسمی می‌گویند به سبب آنکه برکناری مفیدی پیش از موعد اعلام شده،‌ فردی که پیش از این برای در اختیار گرفتن ریاست ایمیدرو مشخص شده بود به ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع) خواهد رفت. سردار ر.ق از مسوولان بلندپایه قرارگاه خاتم‌الانبیاء است که از سوی مسوولان برای تصدی این سمت برگزیده شده است.

مخالفت‌های مفیدی با تشکیل معاونت خودرو یکی از عواملی بوده که به رفتن وی، سرعت داده است. تشکیل این معاونت به عقیده کارشناسان به مفهوم ضعیف‌شدن ایدرو خواهد بود. چرا که جداکردن بدنه خودرویی ایدرو، ساختار تشکیلاتی و گردش مالی این هلدینگ را به شدت تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. در همین حال، تغییر ۲تن از اعضای هیات‌عامل ایمیدرو نیز در دستور کار قرار گرفته و به زودی احکام جدیدی در این باره صادر خواهد شد.

همچنین م.ا که پیش‌تر از مدیران باسابقه شرکت‌های بزرگ وزارت صنایع و معادن است،‌ یکی از معاونت‌های وزارت محرابیان را در دست خواهد گرفت.