قرارداد ساخت خط لوله اتیلن مرکز به ارزش ۴۱۶۰ میلیارد ریال (حدود ۴۰۰ میلیون دلار) به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پتروشیمی، قرارداد اجرای خط لوله انتقال اتان و اتیلن مرکز دیروز (دوشنبه) با حضور رستم قاسمی وزیر نفت میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و قرارگاه خاتم سازندگی الانبیا با هدف تامین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی استان فارس امضا شد. بر اساس این قرارداد که به صورت مهندسی، تدارکات، نصب و راه‌اندازی (EPCC) به امضا رسید، خط لوله اتان از پارسیان تا فیروزآباد و خط لوله اتیلن نیز از فیروزآباد تا فسا کشیده خواهد شد.

عملیات اجرایی خط لوله انتقال اتان و اتیلن که رونق اقتصادی استان فارس و مناطق مرکزی کشور را به همراه دارد، در مدت زمان ۳۰ ماه و به طول مسیر ۵۳۹ کیلومتر احداث می‌شود.

به منظور تامین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی فیروزآباد، فسا، داراب، جهرم و استهبان ظرفیت خط اتان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن و خط اتیلن نیز یک میلیون و ۴۰ هزار تن در سال پیش‌بینی شده است.

ظرفیت تولید سالانه الفین پتروشیمی فیروزآباد یک میلیون و ۴۰ هزار تن، پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی داراب ۳۰۰ هزار تن، پلی اتیلن سبک پتروشیمی فسا ۳۰۰ هزار تن، پلی اتیلن خطی و سنگین پتروشیمی جهرم ۳۰۰ هزار تن و پتروشیمی استهبان ۱۴۰ هزار تن است.