معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: امسال با وجود کاهش ورودی یک‌میلیارد و ۶۰۰میلیون مترمکعبی آب به سد بزرگ کرخه در مقایسه با سال کم‌بارش سال قبل، قول می‌‌‌دهم مشکلی برای تامین آب در استان خوزستان نخواهیم داشت و با اضافه کردن مسیر رودخانه دز و تکمیل طرح آبرسانی غدیر، آب را با کیفیت بهتری تحویل خواهیم داد.

الماس‌وندی گفت: اقدام بهینه‌‌‌ای هم در بخش تامین آب برای دام‌‌‌های استان خوزستان انجام شده است که در این بخش هم مشکلی به وجود نیاید.

وی افزود: با وجود کاهش شدید بارش‌‌‌ها در استان تهران، در این استان نیز امسال قطعی آب نخواهیم داشت که این تامین آب با توجه به شرایط موجود، اقدام بسیار پیچیده، نادر و کم‌نظیری خواهد بود. الماس‌وندی همچنین درباره رهاسازی آب برای تولید برق در نیروگاه‌‌‌های برق آبی کشور هم گفت: مدیریت سدها در دولت سیزدهم عالی بوده و غیر از یکی دو مخزن، در دیگر سدهای برق‌آبی وضع ذخیره آب عالی است و امسال با فعالیت این نیروگاه‌ها، قطعی برق نخواهیم داشت. وی تصریح کرد: دولت قبل به جای استفاده کامل از نیروگاه‌‌‌های حرارتی و انجام تعمیرات به‌هنگام آن، متاسفانه در ماه‌‌‌های بهمن تا اردیبهشت با رها‌سازی آب سدها برق تولید می‌‌‌کرد که این کار موجب خالی‌شدن سدها شد، اما در دولت سیزدهم با مدیریت بهینه سدها، آب لازم برای تولید برق در نیروگاه‌‌‌های برق‌آبی ذخیره شده است که با فعالیت آنها مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت. معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: دولت سیزدهم تصمیم دارد ۱۰برابر بیشتر از دولت قبل در بخش آب سرمایه‌گذاری کند و باید ظرفیت کاری خود را ۱۰برابر کنیم تا مشکلات بخش آب، کاهشی شود.

وی با اشاره به اینکه چهار پنجم مسائل وزارت نیرو معطوف به بخش آب شده است، افزود: ۹۵طرح را به‌عنوان طرح‌‌‌های ویژه اعلام کرده‌ایم که این طرح‌‌‌ها به مدت سه تا چهار سال معطل مانده بود. الماس‌وندی گفت: دولت سیزدهم امسال ۵۶‌هزار میلیارد تومان در بخش آب کشور سرمایه‌گذاری خواهد کرد که این عدد از بزرگی کارها حکایت دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند