براساس آمار شرکت مدیریت شبکه برق روز گذشته در ساعت ۱۴:۳۱ میزان مصرف به عدد ۴۹‌هزار و ۷۱۷مگاوات رسید. میزان مصرف در بخش صنعت نیز ۵‌هزار و ۸۰۲مگاوات بود.

روند مصرف برق با اندکی کاهش در ساعت ۲۰:۵۷ به رقم ۴۹‌هزار و ۱۸۷مگاوات رسید که نشان‌دهنده برابری حدودی مصرف برق در پیک بار شب و روز است.

نکته قابل‌توجه در مصرف برق سه‌شنبه‌شب آن است که با آنکه اندکی از مصرف در بخش خانگی و سایر بخش‌‌‌ها کاسته شده، در بخش صنعت نسبت به زمان روز که ۵‌هزار و ۸۰۲مگاوات بود، با رشد مصرف همراه شده و به ۵‌هزار و ۸۳۱مگاوات رسید.

چندی پیش مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفته بود: برنامه‌‌‌های مدیریت مصرف برق از اول خردادماه امسال آغاز خواهد شد. پیش‌تر مصطفی رجبی‌مشهدی درباره تغییرات قبض‌‌‌های برق که براساس بند «ی» تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از ابتدای بهمن‌‌‌ماه سال گذشته اجرایی شد، اعلام کرده بود که طبق این تغییر مشترکانی که مصرف آنها کمتر از الگوی تعریف‌‌‌شده برق است، از تعرفه یارانه‌‌‌ای برق برخوردار خواهند بود و تعرفه مشترکانی که بیش از الگو مصرف داشته باشند، به‌‌‌صورت پلکانی افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: به عبارت دیگر مشترکانی که بیشتر از الگو مصرف کنند، متناسب با این افزایش از یارانه آنها کاسته خواهد شد. همچنین درصورتی‌‌‌که مصرف مشترکانی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند کمتر از نصف الگوی تعیین‌‌‌شده باشد، تعرفه آنها رایگان خواهد بود. مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: درواقع این تغییرات شامل حال ۲۵‌درصد مشترکان می‌شود که حدود ۹‌درصد آنها نیز کمی بیش از الگو مصرف دارند که با کمی کاهش در مصرف، می‌‌‌توانند مصرف خود را به کمتر از الگوی تعریف‌شده برسانند. درواقع می‌‌‌توان گفت، صورت‌‌‌حساب ۷۵‌درصد مشترکان تغییری نکرده است.