نایب رییس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا گفت: قیمت کاغذ در طول دو هفته ۱۰‌درصد افزایش یافته است. محسن دولتی در گفت‌وگو با فارس درباره افزایش قیمت کاغذ طی دو هفته اخیر، اظهار داشت: دلیل افزایش قیمت کاغذ عدم توزیع حواله از سوی وزارت ارشاد است.

وی افزود: کاهش سهمیه کاغذ در بازار افزایش قیمت این محصول را در پی دارد. دولتی با اشاره به افزایش ۱۰‌درصدی قیمت کاغذ در طول ۱۵ روز گذشته، گفت: هر بند کاغذ در حال حاضر ۲۲هزار تومان است و در صورتی که حواله کاغذ از سوی وزارت ارشاد داده نشود قیمت کاغذ افزایش می‌یابد. وی تصریح کرد: کاغذهای تولید داخل تنها ۲۰‌درصد نیاز کشور را پاسخگو است و ۸۰‌درصد کاغذهای کشور وارداتی است.

نایب رییس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا عواملی همچون خشکسالی را از دلایل کمبود کاغذ در داخل توصیف کرد و افزود: برخی از کارخانه‌ها به میزان زیاد کاغذ کاهی تولید می‌کنند اما این میزان کاغذ هم جوابگوی نیاز کشور نیست. به گفته وی، ‌یک‌هزار بند کاغذ که از وزارت ارشاد یا بازرگانی تهیه شود سودی حدود ۱۳‌میلیون تومان در بردارد. وی در خصوص قطع یارانه کاغذ از سوی وزارت ارشاد گفت: هنوز در این خصوص تصمیم قطعی گرفته نشده است.