به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شرکت بنادر و منطقه ویژه اقتصادی آدانی، بزرگ‌ترین اپراتور بندری در هند، روز دوشنبه اعلام کرد که پایانه‌های این شرکت دیگر صادرات‌ و واردات محموله‌های کانتینری از ایران، پاکستان و افغانستان را از ۱۵ نوامبر انجام نخواهد داد.شرکت بنادر آدانی که بخشی از مجموعه گروه آدانی است، در بیانیه‌ای گفت: این توصیه تجاری در مورد تمام پایانه‌‌هایی که توسط (بنادر آدانی) اداره می‌شود و از جمله پایانه‌های شخص ثالث در هر بندر (این شرکت) تا اطلاع ثانوی اعمال می‌شود.

این شرکت دلیلی برای این اقدام خود ارائه نکرد. سخنگوی گروه آدانی بدون ارائه جزئیات گفت: بندر آدانی این بیانیه را برای ذی‌نفعان مربوطه صادر کرده است.

این تصمیم چند هفته پس از آن گرفته شد که مقامات هندی نزدیک به سه تن هروئین از افغانستان به ارزش ۲۰۰ میلیارد روپیه (۶۵/ ۲میلیارد دلار) از دو کانتینر در بندر موندرا در غرب گجرات‌ که توسط بنادر آدانی اداره می‌شود، کشف کردند.

در مورد این کشفیات، شرکت بنادر آدانی گفته بود که اپراتورهای این بنادر مجاز به بازرسی از کانتینرها نیستند و این شرکت «هیچگونه اختیاری از سوی پلیس برای بازرسی از کانتینرها یا میلیون‌ها تن محموله» که از پایانه‌های این شرکت عبور می‌کند، ندارد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند