شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از تمامی مشترکان ساکن پایتخت درخواست دارد به‌منظور جلوگیری از بروز خاموشی، حداکثر صرفه‌جویی ممکن را در مصرف برق به عمل آورده و ضمن خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات ۱۲ تا ۱۸ از روشن کردن همزمان این وسایل در سایر ساعات شبانه‌روز نیز اکیدا خودداری کنند. مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور نیز گفت: پیش‌بینی ما این است که میزان مصرف این هفته رکورد بزند و به عدد حدود ۵۶ هزار مگاوات برسیم و این در حالی است که توان تامین نیروگاه‌های ما بیش از ۵۴ هزار مگاوات نیست. به گفته وی مشترکان خانگی به‌ویژه در ساعت ۱۲ تا ۱۸ باید صرفه‌جویی کنند، همچنین مشترکان صنعتی و کشاورزی نیز باید مشارکت جدی داشته باشند تا سقف تعیین شده استان‌ها پوشش داده شود، در غیر این صورت جداول احتمالی خاموشی حتی برای تهران اجرایی خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق کشور همچنین گفت: تا پایان شنبه مورخ ۱۲ خرداد نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار شده و با وارد مدار شدن این نیروگاه هزار مگاوات برق به شبکه توزیع کشور تزریق خواهد شد. رجبی‌مشهدی با بیان اینکه مشکل نیروگاه بوشهر، نقص فنی بود که باعث شد چند روزی از مدار خارج شود و بعد از تعمیرات مجدد اکنون در شرف وارد مدار شدن است، اظهار کرد: با وارد شدن این نیروگاه به مدار تولید هزار مگاوات به ظرفیت اضافه می‌شود.

علاوه بر این، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز جدول خاموشی‌های احتمالی برق پایتخت از تاریخ ۱۲ تا ۱۷ تیر را منتشر کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند