به گزارش خبرگزاری مهر، بررسی آمار وزارت صمت نشان می‌دهد تا تاریخ ۱۹ آذر سال‌جاری ۱۰ هزار و ۶۸۹ مورد ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۶ هزار و ۲۹۰ بنگاه برای دریافت ۲۴ هزار و ۳۱۶ میلیارد تومان به بانک معرفی شده‌اند. در نهایت ۲ هزار و ۶۰۶ بنگاه متقاضی موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند. ارزش تسهیلات پرداختی به این متقاضیان ۶هزار و ۹۲۴ میلیارد تومان بوده است؛ یعنی ۳/ ۲۴ درصد از کل ثبت‌نام‌کنندگان و ۸/ ۵۸ درصد معرفی‌شدگان به بانک، موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

بر این اساس، بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید مربوط به استان البرز با ۱۲۸۹ میلیارد تومان، سمنان با ۱,۱۵۲ میلیارد تومان و گلستان با ۶۸۹ میلیارد تومان بوده است.

اگرچه تا ۱۹ آذر، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب ۲، ۴ و ۱۶ مورد متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید داشتند اما وامی به متقاضیان این استان‌ها پرداخت نشده است. استان‌های ایلام و خراسان شمالی نیز کمترین میزان تسهیلات را دریافت کرده‌اند. تسهیلات رونق تولید به بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد پرداخت می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند