معاون امور صنایع وزارت صنعت از ساماندهی وضعیت عرضه و تقاضا ورق‌های فولادی که مهم‌ترین دغدغه تولیدکنندگان لوازم خانگی بود، خبرداد و گفت: با بررسی وضعیت متقاضیان دریافت ورق‌های فولادی و شناسایی واحدهای فعال دارای مجوز، اصلاح عرضه و تقاضای این محصولات با رویکرد شفاف‌سازی و تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفت.

در این نشست اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی نیز با اشاره به دغدغه‌های توسعه تولید لوازم خانگی، خواستار رفع مشکلات پیوستن به سامانه جامع تجارت و همچنین تسریع در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز این صنعت از گمرک شد. همچنین اعضای این انجمن شفافیت در روند عرضه ورق‌های فلزی، با اولویت مصرف‌کننده واقعی را مورد تاکید قرار دادند و خواستار اتخاذ تدابیری برای افزایش سقف اعتبارات مالی به صنایع کشور شدند.

براساس این گزارش، علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سرعت‌بخشی درفرآیند ترخیص کالاها، ۲۶ آبان‌ماه به هرمزگان سفر کرد و این نوید را به مردم داد که روند ترخیص کالاها شدت گرفته و شاهد تحول عظیم درکاهش قیمت‌ها خواهیم بود. طبق اظهارات مسوولان هم اکنون هشت میلیون تن کالای خوراکی، بهداشتی، مواداولیه، صنعتی و کشاورزی در گمرکات کشور در داخل محوطه‎ها و انبارهای بندری و کشتی‌های درصف انتظار تخلیه و منتظر ساماندهی هرچه سریع‌تر هستند که بخشی ازاین کالاها سهم هرمزگان است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند