سرمایه پیش‌بینی شده در این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۱۷۵ هزار و ۹۵۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به ۵ ماهه اول سال قبل حدود ۴/ ۳۱ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده تا پایان مرداد امسال نیز ۳۲ هزار و ۶۰۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹/ ۶۹ درصد افزایش داشته که دلیل این افزایش، صدور پروانه بهره برداری مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۳ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان بوده است.

بر اساس این آمار پیش‌بینی شده با اجرای پروژه‌هایی که جواز تاسیس آنها در پنج ماه اول امسال صادر شده برای ۳۲۲ هزار و ۳۷۱ نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه پارسال با افزایش ۴/ ۲۹ درصدی مواجه بوده است. پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت نیز زمینه اشتغال ۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر را فراهم کرده که نسبت به ۵ ماهه اول پارسال حدود ۷/ ۳ درصد رشد داشته است.

در این میان از اول سال ۱۳۹۹ تا پایان مرداد بیش از ۲۳۸ هزار پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه‌ در مدت مشابه سال قبل ۲/ ۶۰ درصد افزایش داشته است. پیش‌تر عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به‌طور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان‌های دولتی به اصناف را شمشیر دولبه توصیف کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند