مصطفی تنها، با اشاره به اینکه قرار است براساس توافقات به‌عمل آمده میان تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان لاستیک با وزارت صمت فروش تایر به‌صورت اینترنتی و در سامانه جامع تجارت صورت گیرد، اظهار کرد: بر این اساس تولیدکننده میزان تولید خود را در سامانه جامع تجارت درج و از آن طرف توزیع‌کنندگان تایر خود را در سامانه جامع تجارت ثبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بعد از ثبت اطلاعات تولیدکنندگان و نیاز توزیع‌کنندگان حواله‌ها به‌صورت سیستمی صادر می‌شود افزود: پیش از این برخی تایرها را از تولیدکنندگان دریافت و به جای توزیع با قیمت مناسب در بازار سیاه به فروش می‌رساندند که با سیستمی شدن فروش اینگونه مشکلات دیگر در بازار به‌وجود نخواهد آمد. سخنگوی انجمن صنعت تایر با تاکید بر اینکه البته ثبت اطلاعات تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت با اشکالاتی همراه است، گفت: به‌عنوان نمونه در رینگ ۱۶ ما تایرهای سواری و تایرهای وانت را داریم که باید در این سامانه هرکدام از این تایرها در بخش سواری و وانت کد خاصی داشته باشند تا در سطح آمارها اشکالاتی به وجود نیاید.

تنها با تاکید بر اینکه قرار است اشکالات ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت برطرف شود، گفت: با اجرایی شدن این موضوع از تولیدکننده تا مصرف‌کننده توزیع لاستیک سیستمی خواهد شد و این موضوع در مدیریت بازار و روند توزیع تاثیر قابل‌توجهی می‌گذارد. وی اضافه کرد: فعلا براساس توافق‌های به عمل آمده قرار است ثبت اطلاعات در سامانه تجارت برای شهریورماه انجام و در مهرماه به‌صورت دو هفته‌ای صورت گیرد. البته قرار است از آبان ماه ثبت اطلاعات روزانه شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند