حسین صبوری در گفت‌وگو با «ایسنا»، با بیان اینکه استان تهران دارای دو شرکت شهر تهران و شهرستان‌های تهران است، اظهار کرد: در حال حاضر همکاران ما به دنبال شناسایی مشترکان پرمصرف و کم‌مصرف برای طرح برق امید هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار موجود در شهر تهران بیش از ۸۰ درصد مشترکان خانگی الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، افزود: گروه خوش‌‌مصرف و کم‌مصرف که در برق امید مطرح شده با این موضوع متفاوت است و باید بررسی‌های لازم صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اشاره به مشترکان پرمصرف تهرانی گفت: بر اساس آماری که تاکنون اخذ شده کسانی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند جزو پرمصرف‌ها هستند که در تهران حدود ۲۰ درصد مشترکان را شامل می‌شود.

صبوری با بیان اینکه طبق مصوبه دولت کم‌مصرف‌ها شامل تخفیف صددرصدی طرح برق امید می‌شوند، تصریح کرد: تعریف مشترک کم‌مصرف در هر منطقه متفاوت است به‌طور مثال برای تهران یک نوع محاسبه و برای خوزستان یک نوع محاسبه دیگر لحاظ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ارزیابی‌ها و بررسی‌ها در حال انجام است، گفت: پس از مشخص شدن نتیجه گزارش اعلام خواهد شد اما الان پر‌مصرف‌ها را کسانی می‌دانیم که الگوی مصرف را رعایت نکنند که این مساله نیز در مناطق مختلف متفاوت است.  مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه تا آبان ماه این طرح اجرایی خواهد شد، گفت: برق امید شامل کم‌مصرف‌ها است و حتما شامل حال استان تهران نیز خواهد شد و اگر مشترکان خوش‌مصرف نیز مصرف خود را مدیریت کنند، می‌توانند در این دسته قرار بگیرند و این موضوع تنها بستگی به میزان مصرف مشترکان دارد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند