مهدی صادقی نیارکی در این نشست با اشاره به مهم‌ترین دغدغه صنعتگران در سال جهش تولید از پیگیری تسریع در تامین نقدینگی به این بخش خبرداد و گفت: نیاز سرمایه در گردش صنایع در سال گذشته ۳۶۰هزار میلیارد تومان برآورد شده بود که با تلاش بانک مرکزی و‌ موسسات بانکی و مالی بخشی از آن تامین شد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: در سال جاری نیز نیاز سرمایه در گردش واحدهای صنعتی در بخش‌های مختلف حدود ۵۰۰هزار میلیارد تومان برآورد شده است که با توجه به برخی از محدودیت‌های موجود سیستم پولی و بانکی باید بخشی از منابع مورد نیاز واحدهای صنعتی از طریق ابزارهای نوین تامین شود.

صادقی نیارکی با اشاره به ضرورت بهره مندی از پتانسیل‌های جدید برای تامین منابع مالی و انتقال ارز خاطر نشان کرد: حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات از طریق منابع طرح رونق تولید و تبصره ۱۸ به صنایع پرداخت شده است که این میزان تنها بخش کوچکی از سرمایه در گردش مورد نیاز صنعتگران است. بنابراین با استفاده از ابزارهای نوین تامین منابع مالی باید نقدینگی مورد نیاز به واحدهای صنعتی تزریق شود.

وی همچنین خواستار همکاری سیستم پولی –بانکی برای تسریع در ارائه اعتبارات مورد نیاز به بخش صنعت شد و گفت: رفع مشکلات مربوط به خودروسازان و قطعه سازان شهرستان بم طی مذاکره با بانک‌های عامل از طریق دفتر تامین مالی وزارت متبوع مورد پیگیری مجدد قرار خواهد گرفت و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک تمهیداتی برای تسریع در این روند پیش‌بینی شود.

در این نشست که نمایندگانی از صنعت قطعه سازان و خودروسازان مدیران خودرو،کرمان موتور، رایان خودرو و... حضور داشتند، ضمن تاکید برتسریع در تزریق نقدینگی به صنعتگران این منطقه صنعتی خواستار بازنگری در برخی از قوانین مقررات و رفع چالش‌های پیش روی صنعتگران شدند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند