به گزارش ایدرو، محمدباقر عالی اعلام کرد: این سازمان ۱۰۰ میلیارد ریال قرارداد جهت تولید و تامین ۱۳۰ هزارلیتر محلول ضدعفونی محیط و سطوح و نیز ۱۰۰ هزارلیتر محلول شوینده و ژل‌های ضدعفونی دست و سطوح از طریق شرکت‌های تابعه خود منعقد کرده که در مرحله اخذ سهمیه الکل دولتی است.

عالی همچنین به انعقاد قرارداد تولید ۱۰ هزار دست لباس یکپارچه ایزوله ضد نفوذ چند بار مصرف آنتی باکتریال مناسب برای کادر مقابله با کرونا با رقم حدود ۲۰ میلیارد‌ریال با شرکت توانمند دانش بنیان داخلی اشاره کرد. به گفته معاون وزیر صمت تاکنون ۳هزار دست از این البسه آماده و توسط شرکت مرجع امین وزارت بهداشت که از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان انرژی اتمی است استریل شده و آماده توزیع با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی است. وی افزود: با توجه به اینکه واردات قطعات ماشین آلات تولید ماسک از سایر کشورها به دلیل شرایط پیش‌آمده دچار مشکل جدی شده؛ برای کمک به استمرار و افزایش ظرفیت خطوط تولید این محصول ایدرو از طریق به هم‌ر‌‌سانی شرکت‌های دانش بنیان توانمند برای نخستین بار زمینه تولید داخلی قطعات اصلی خطوط تولید ماسک شامل ژنراتور و ترانسدیوسر اولتراسونیک را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن فراهم آورده است.

به گفته رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران همچنین با هماهنگی قرارگاه زیستی سازمان پدافند غیرعامل حمایت از شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه تولید کیت‌های مولکولی تشخیص کرونا فعالیت می‌کنند از طریق صندوق صنایع پیشرفته وزارت صمت در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی مجوز و تاییدیه‌های وزارت بهداشت برای حمایت ایدرو از طرح‌های توجیهی خطوط راه‌اندازی کیت تشخیص عفونی را ضروری دانست. عالی همچنین از برنامه ایدرو برای اختصاص منابع مالی و اقدام به واردات الکل مورد نیاز اقلام بهداشتی از طریق شرکت‌های تابعه با هدف توزیع به قیمت بدون سود دولتی بین تولیدکنندگان این اقلام خبر داد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند