به گزارش «ایسنا»، میزان مصرف آب در تهران در حالی به سه میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب رسیده که سال گذشته در همین بازه زمانی مصرف آب روزانه تهران حدود سه میلیون و ۴۵۰ هزار مترمکعب بوده است، بنابراین میزان مصرف آب تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵۰ هزار مترمکعب افزایش یافته است. بنا بر اعلام وزارت نیرو و به‌گفته محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، افزایش دو درجه‌ای دمای هوای تهران موجب شده تا مصرف آب پایتخت رشد معناداری پیدا کند.

هر سال با افزایش جمعیت، مصرف آب بین ۲ تا ۵/ ۲درصد افزایش پیدا می‌کند، اما متاسفانه امسال میزان مصرف آب شهروندان تهرانی حدود ۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و این رشد مصرف در برخی از روزهای تابستان به بیش از ۷ درصد نیز رسیده است. از سوی دیگر سخنگوی صنعت برق هم اعلام کرده که روز دوشنبه پیک مصرف به عدد ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات رسید تا بر این اساس رکورد جدیدی در مصرف برق کشور به ثبت برسد. به‌گفته مصطفی رجبی‌مشهدی مصرف برق روز دوشنبه کشور حدود ۱۲۰۰ مگاوات نسبت به روز یکشنبه افزایش پیدا کرده است.

 وی با تاکید بر اینکه در چهار دهه اخیر پیک مصرف برق همواره رشد هفت درصدی داشته است، گفت: در تابستان امسال همکاری و مدیریت مصرف تمامی بخش‌های خانگی، صنعت، تجاری و کشاورزی در ساعات اوج مصرف موجب شده است تا مصرف پیک امسال نسبت به سال گذشته تنها یک درصد افزایش یابد که این مهم تاثیر بسیار زیادی در اقتصاد ملی دارد. روز دوشنبه تمامی مبادلات برق کشور در زمان پیک حدود ۱۳۳۴ مگاوات بوده است که از این میزان ۱۲۶۴ مگاوات مربوط به صادرات و ۷۰ مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همچنین در این روز میزان ذخیره نیروگاه‌ها به ۷۷۵ مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به ۳۹۶۱ مگاوات رسیده بود. پیش از این بیشترین میزان مصرف برق کشور مربوط به بیستم تیرماه سال گذشته با رقمی در حدود ۵۷ هزار و ۹۷ مگاوات بوده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند