به گزارش «دنیای اقتصاد»، رضا مسرور در این نشست سه پیشنهاد به کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه ارائه کرد و افزود: هم اکنون مهم‌ترین مشکل در مسیر توسعه روابط بخش خصوصی دو کشور نبود شرکت مدیریت صادرات در کشور روسیه است، در همین راستا می‌توان با حضور تعدادی از بازرگانان روسی و ایرانی و همراهی دستگاه‌های دولتی، اقدام به تاسیس شرکت مدیریت صادرات مشترک، به‌منظور تسهیل و تسریع همکاری‌های مشترک کرد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی افزایش مبادلات تجاری دو کشور را از نتایج فعالیت این شرکت دانست و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک، با همکاری دو کشور این شرکت شروع به خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذاران و بازرگانان دو طرف کند.

وی در دومین پیشنهاد خود به اهمیت بهره‌برداری طرف روس از مسیر کریدور شمال- جنوب پرداخت و تاکید کرد: با توجه به نزدیکی مسیر هندوستان، ایران و روسیه، می‌توان با استفاده از کریدور شمال- جنوب، کالاهای دو کشور را مبادله و برای اجرایی شدن این طرح می‌توان طی ماه آینده محموله‌ای بین دو کشور در مسیر چابهار- انزلی- آستاراخان ترانزیت کرد؛ موضوعی که به دلیل فاصله و هزینه کمتر، با استقبال تجار جهت بهره‌گیری از این مسیر مواجه خواهد شد. وی در ادامه سرمایه‌گذاری هندوستان در بندر چابهار ایران و مراودات دو کشور هند و روسیه را ضامن استقبال این کشور و پشتوانه عملیاتی شدن کریدور شمال- جنوب دانست و ادامه داد: علاوه بر بندر چابهار می‌توان از ظرفیت‌های بندر شهید رجایی و اتصال آن به شبکه ریل سراسری برای ترانزیت کالا در این مسیر تا شهر رشت و از آنجا تا منقطه آزاد انزلی، بهره‌برداری کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سومین پیشنهاد خود با اشاره به علاقه ایرانی‌ها و روس‌ها برای فعالیت در حوزه گردشگری از ظرفیت‌های متنوع برای همکاری در این حوزه سخن گفت و خواستار توسعه همکاری‌های گردشگری دریایی میان دو کشور شد. وی اضافه کرد: علاوه بر این، رویکرد سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد گردشگری دریایی در میان بنادر ایرانی دریای خزر از طریق احداث اسکله‌های مارینا با همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی است، برنامه‌ای که در بخش نخست آن در آینده نزدیک مسیر گردشگری دریایی میان اسکله مارینای این منطقه و بندر انزلی شروع به فعالیت می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند