وی با اشاره به ضرورت همکاری مردم برای گذر از پیک تابستان بدون بروز مشکل افزود: در اوج مصرف در اردیبهشت امسال، با افزایش یک درجه دمای بیشتر هوا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد افزایش مصرف در تهران اتفاق افتاد که این عدد قابل توجه است و ادامه آن شبکه برق را در تابستان با مشکل مواجه خواهد کرد. مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه خواهش ما از مردم مدیریت مصرف در زمان پیک از ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعدازظهر است ادامه داد: در ۱۰۰ روز تابستان بیشترین مصرف متعلق به دستگاه‌های سرمایشی است که یک‌سوم مصرف را به خود اختصاص می‌دهد که اگر مردم با تنظیم ترموستات و کنترل مصرف، ما را همکاری کنند، تابستان امسال در تامین برق با مشکل مواجه نمی‌شویم.

خوش‌خلق درخصوص طرح‌های اجرا شده در تهران گفت: اجرای پست‌های متعدد ۶۳ کیلوولت توسعه ۲۳۰ ولت و ۴۰۰ کیلو ولت و ۱۰۰ کیلومتر کابل‌کشی به منظور بهینه‌سازی و نوسازی شبکه از جمله طرح‌های اجرا شده است. وی با بیان اینکه کابل‌کشی‌های در حال اجرا در تهران، به‌صورت فنی انجام می‌شود، ادامه داد: در دو سال گذشته ۵۳۴ کیلومتر کابل‌کشی فنی در تهران انجام شده که این مدل توسعه شبکه با وجود هزینه‌های زیاد آن نسبت به مدل هوایی و نگهداری سخت آن از نظر ایمنی و امنیت شبکه مدل مناسب‌تری است. وی افزایش مصرف و دمای هوا را سبب محدودیت در ارائه خدمات شبکه برق دانست و افزود: اگر افزایش مصرف و افزایش دما اتفاق بیفتد شبکه به‌صورت خودکار یا دستی از مدار خارج می‌شود.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران میزان تلفات شبکه برق کشور را ۱۰ درصد دانست و گفت: شبکه انتقال در تهران ۲درصد تلفات دارد. خوش‌خلق قیمت برق را در سبد خانوار بسیار کم دانست و ادامه داد: اگر ما معادل ۲۴ ساعت برق به خانوار تحویل دهیم، هزینه دریافتی از آنها معادل یک باتری قلمی نیز نیست؛ این در حالی است که سال ۹۰ با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت برق از ۱۷ تومان به ازای هر کیلووات به ۴۲ تومان رشد مصرف منفی شد، اما سال ۹۱ با تغییرات قیمت دلار، دوباره میزان مصرف اوج گرفت. وی با اشاره به تولید۶۰۰ گرم گاز آلاینده به ازای تولید هر کیلو وات برق افزود: هر میزان مصرف کاهش یابد حجم گازهای آلاینده نیز کاهش خواهد یافت. خوش‌خلق افزود: امسال در تهران باید ۲ هزار مگاوات مدیریت مصرف انجام شود که برای تحقق آنان نیازمند همکاری همه ارگان‌ها هستیم. وی گفت: سال گذشته در پیک مصرف تابستان تهرانی‌ها ۱۰ هزار و ۱۸۲ مگاوات برق مصرف کردند که پیش‌بینی می‌شود این رقم امسال ۶۰۰ تا ۷۰۰ مگاوات افزایش یابد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند