عباس قبادی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسه (سه‌شنبه ۹ بهمن ماه)، بازار مواد پروتئینی از سوی اعضا بررسی شد و درنهایت مصوب شد برای کنترل بازار، صادرات مرغ تا پایان ماه رمضان ممنوع شود. وی افزود: در بخشی از جلسه، درباره تولید و واردات گوشت مرغ بحث شد که واحدهای مرغداری، جوجه‌ریزی را از ۹۰ میلیون به ۱۲۵ میلیون قطعه افزایش دهند و همچنین با توجه به مباحثی که از سوی تولیدکنندگان مرغ درباره افزایش هزینه‌های تولید مطرح شده است، در قیمت‌گذاری این محصول بازنگری شود. معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به وزارت جهاد کشاورزی برای واردات جوجه یک‌روزه تا ۱۰ میلیون قطعه مجوز داده شد، گفت: با این اقدام، تولید مرغ افزایش می‌یابد که البته این را هم در نظر گرفتیم اگر تولید پیش‌بینی شده محقق شود، شرکت پشتیبانی امور دام مرغ مازاد را برای تنظیم بازار جمع‌آوری کند.

وی همچنین درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه ستاد تنظیم بازار درباره گوشت قرمز اظهار کرد: جلوگیری از قاچاق دام و ترمیم تولید داخل از طریق واردات دام مولد وکشتاری مورد تاکید اعضا بود که با توجه به اقدامات وزارت کشور، نیروی انتظامی و وزارت جهادکشاورزی امیدواریم شرایط بهتر از گذشته شود.

قبادی با اشاره به تصمیم اعضا بر تسهیل واردات گوشت گرم و منجمد گفت: اعضا تاکید کردند که وزارت جهادکشاورزی واردات دام زنده به‌عنوان برنامه کوتاه‌مدت و دام مولد برای بلند مدت را در دستور کار قرار بدهد. وی از ذخیره بیش از ۲۵ هزارتن گوشت گاوی منجمد به‌عنوان ذخیره احتیاطی شب عید خبر داد که به گفته او، این حجم حدود ۱۰ هزارتن بیشتر از ذخیره سال‌های گذشته و علاوه‌بر ۱۰۰ تنی است که روزانه در تهران و شهرهای اطراف توزیع می‌شود، است. به گفته معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گسترش چتر نظارت بر فروشگاه‌های عرضه‌کننده، تصویب نظارت بر عرضه گوشت قرمز از سوی دستگاه‌های نظارتی و تحویل این محصول به کارکنان دولت و تعاونی‌های مصرف، از دیگر تاکیدات جلسه ستاد تنظیم بازار بود. قبادی از تصمیم ستاد تنظیم بازار برای واردات یک تا دو میلیون دام زنده خبر داد و گفت: با توجه به شرایطی مانند تامین ارز، حمل و نقل و ضوابطی همچون قرنطینه و شرایط بهداشتی، نیاز به گوشت از کشورهای همسایه از طریق ریلی یا کامیون‌های سنگین یا از طریق هواپیما باید تامین شود. وی تاکید کرد: با تلاش‌های وزارت جهادکشاورزی و افزایش واردات دام کشور، باید گوشت مورد نیاز بازار برای دو مقطع پرمصرف، ایام پایانی سال و ماه رمضان به‌طور کامل تامین شود و این کار نیازمند اقدام جهادی دستگاه‌های متولی مانند سازمان دامپزشکی، شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی است. معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره برخورد با سودجویی‌ها در عرضه گوشت قرمز نیز گفت: این مشکل به دلیل اختلاف قیمت است؛ هرچند براساس گزارش‌هایی که از سوی جهادکشاورزی ارائه شده، بیش از ۸۵ درصد گوشت‌های توزیعی به مصرف‌کننده واقعی رسیده است، اما طبیعتا برخی افراد از این اختلاف قیمت سوء استفاده می‌کنند که این موضوع نظارت بیشتر را می‌طلبد و ما نیز از اصناف و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درخواست کردیم که نظارت را گسترش دهند. قبادی افزود: همچنین تلاش کردیم توزیع را به مراکزی همچون فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا میادین میوه و تره‌بار بدهیم که عوامل نظارتی دارند. وی درباره چرایی مشکل در تامین گوشت قرمز در ماه‌های گذشته گفت: به دلیل قاچاق دام زنده و کاهش تولید کشتارگاه‌ها، مشکلاتی در تامین گوشت قرمز پیش آمد که با اقدامات دولت نیاز کشور تامین می‌شود و مردم اطمینان داشته باشند که شرایط بهتر خواهد شد. معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد ذخیره‌سازی پرتقال از سوی دولت اعلام کرد: به دلیل سال آور بودن و حجم بالای تولید با ذخیره‌سازی پرتقال، ضمن حمایت از تولید داخل، میوه شب عید نیز مدیریت خواهد شد. شرایط تولید به شکلی است که ما نگرانی بابت تامین و عرضه میوه شب عید نداشته باشیم.