وی با بیان اینکه لاستیک‌های بارز تنها و اولین تایر ایرانی است که تاییدیه استفاده در پژو ۳۰۱ را از شرکت پژو فرانسه دریافت کرد، افزود: دونی ویان رئیس اتحادیه لاستیک و پلاستیک فرانسه، نسبت به توسعه همکاری میان این اتحادیه و گروه صنعتی بارز ابراز امیدواری کرده و با اشاره به توجه و اهمیت مولفه‌های زیست‌محیطی، آمادگی خود را برای بازیافت تایر این گروه اعلام کرده است.

مدیرعامل شرکت گروه صنعتی بارز ادامه داد: این گروه با ممیزی ASES رنو پارس موفق به اخذ گرید B در پنل تامین‌کنندگان جهانی رنو - نیسان نیز قرار گرفته و این ارزیابی بر مبنای استانداردهای جهانی اتحاد رنو - نیسان انجام شده است.  اخوان با اشاره به توسعه همکاری‌های گروه صنعتی بارز با سایر سایت‌های تولید خودروهای رنو – نیسان گفت: در حال حاضر این گروه صنعتی بالاترین نمره (۷۰) را در بین بیش از ۱۰ قطعه ساز ایرانی در ارزیابی ASES گرفته است. همچنین در گزارش ممیزین رنوپارس، بارز به‌عنوان یک نمونه در بین سایر تامین‌کنندگان ایرانی محسوب می‎شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر ایرانی‌ها تمایل بسیاری به استفاده از خودروهای SUV و کراس اوور از خود نشان داده‌اند، افزود: این موضوع باعث شد تا گروه صنعتی بارز برای پاسخگویی به نیازهای این قشر از مصرف‌کنندگان، محصولات جدیدی را تولید و به بازار عرضه کند. به همین منظور، بارز در ابتدا محصولی با طرح رویه Sportech در مرکز تحقیق و توسعه خود طراحی و پس از پشت سر گذاشتن مراحل آزمون آن را روانه بازار کرد.

مدیر عامل شرکت گروه صنعتی بارز به آغاز کار مرکز نوآوری این گروه صنعتی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت تغییر نسل دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های نسل سوم تحت عنوان «دانشگاه‌های کارآفرین» و ایجاد شغل‌های نو به جای شغل‌های سنتی، ایجاد مرکز نوآوری بارز در دانشگاه تهران کلید خورد. اخوان درباره گفته برخی شرکت‌ها مبنی بر تولید تایر سبز گفت: تولید تایر سبز برای حفظ محیط زیست نیازمند تجهیزات، تکنولوژی و دانش فنی و مواد اولیه سبز است که اکنون شرکت بارز کردستان به این فناوری مجهز شده و تا یک ماه آینده تایر سبز توسط این گروه صنعتی برای اولین بار تولید و به بازار عرضه می‌شود.