به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین، عباس صفاکیش مدیر عامل این هلدینگ، در جلسه هم افزایی و همدلی مدیران عامل شرکت‌های تابعه هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین گفت: بازار سیمان ایران از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ با کاهش ۱۰ میلیون تنی در مصرف داخلی مواجه شده است. در این شرایط باید مدیران واحدهای تابعه، استراتژی مناسب را برای مدیریت بحران اتخاذ کنند.

نایب رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور افزود: شرکت‌های سیمانی برای بقا در بازار و رسیدن به EPS پیش‌بینی شده، باید دو راهکار افزایش فروش و کاهش هزینه تمام شده محصول را جزو اولویت‌های خود قرار دهند. هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین ۳۰ درصد تولید بازار سیمان ایران را در اختیار دارد و باید برای حفظ جایگاه و ارتقای آن، همه مدیران همدل و همراه باشند. صفاکیش در این مراسم که به میزبانی شرکت سیمان ارومیه برگزار شد، گفت: افزایش قیمت و حذف تخفیف‌ها، تنها راهکار عملی برای بقا و حیات صنعت سیمان ایران است و با وجود افزایش قیمت پاکات سیمان و مواد نسوز مصرفی در صنعت سیمان عملا قیمت تمام شده محصولات افزایش خواهد یافت و کاملا منطقی است که حتما باید ضمن افزایش قیمت سیمان با مدیریت هوشمند بحران پیش روی صنعت سیمان را عبورکرد.

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین با اشاره به اینکه در حوزه ارتباط با مشتریان و مبحثCRM باید با هماهنگی هلدینگ برنامه‌ای جامع تدوین و اجرایی شود، گفت: درخصوص قراردادهای فنی و مهندسی خارجی و حتی داخلی باید یکی از کارشناسان هلدینگ جهت تشریک مساعی و انتقال دانش فنی در مجموعه حضور داشته باشد تا در موارد مشابه بتوانیم از دانش کسب شده استفاده کنیم. صفاکیش تصریح کرد: هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین همواره پشتیبان و حامی تحقیقات در حوزه بهبود کیفیت محصولات و نوآوری‌های جدید بوده و خوشبختانه شرکت سیمان ارومیه ظرفیت‌های علمی و کارشناسانی مجرب در حوزه تحقیقات میکروسکوپی کلینکر و سیمان دارد. این روند باعث افزایش کیفیت کلینکر و کاهش قیمت تمام شده محصول می‌شود. انتظار می‌رود شرکت تحقیق و توسعه با همکاری سیمان ارومیه برنامه ریزی لازم جهت تسری مطالعات میکروسکوپی و دانش فنی مربوطه را به سایر شرکت‌های تابعه را انجام دهند.