براساس توافق صورت گرفته میان این دو وزارتخانه در ابتدای امر مقرر شد در جلسات بررسی راهکارهای تامین آب با توجه به نیازهای کم‌آبی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و سهم بالای آب تامین شده در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بحث تخصیص آب به این نقاط از محل صرفه‌جویی‌های حاصل‌شده از اجرای طرح تعادل‌بخشی در اولویت قرار داده شود و آب مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا سقف مصوبه مجلس شورای اسلامی تامین شود.

دومین تصمیم اتخاذ شده در مورد نرخ خدمات ارائه شده به منابع آب زیرزمینی (موسوم به حق النظاره) چاه‌های آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی به جای محاسبه بر اساس پروانه بهره‌برداری بر اساس میزان آب واقعی برداشتی (طبق کنتور) محاسبه شده بود تا با توجه به اعتراضات موجود تعرفه آن نیز مورد بازنگری و اصلاح قرار داده شود. در سومین تصمیم نیز این نکته مدنظر قرار گرفت که با توجه به خلأهای موجود برای تسهیل در کار و پیگیری اثربخش مسائل تخصیص آب و تامین آب مورد نیاز بخش صنعت حداقل یک نفر مدیر یا کارشناس مسوول به‌عنوان پیگیر و متولی موضوع تامین آب مورد نیاز بخش صنعت و شهرک‌ها و نواحی صنعتی تعیین شود. همچنین مقرر شد که در طرح‌های تامین آب که از سوی دولت تامین اعتبار شده، وزارت نیرو هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه را از شهرک‌ها و نواحی صنعتی اخذ کند و با توجه به محدودیت‌های موجود در زمینه تامین آب ایجاد سیستم‌های بازچرخانی و توسعه سیستم‌های استحصال آب صنعتی و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد تاکید قرار داده شد. علاوه بر این دو طرف تفاهم کردند که در راستای اجرای دستورالعمل اصلاحی نحوه اجرای مواد ۲۷ و ۲۸ قانون توزیع عادلانه آب، تغییر کاربری مجوز چاه‌های آب کشاورزی خریداری شده به صنعتی به گونه‌ای صورت پذیرد که میزان آب چاه‌های خریداری شده بدون کاهش مطابق میزان آب چاه طبق پروانه بهره‌برداری قبلی منتقل شود.

در ششمین تصمیم اتخاذ شده همچنین مقرر شد در راستای اجرای آیین‌نامه اصلاحی مواد ۱۰، ۱۱ و ۱۳ آیین‌نامه اجرایی فصل دوم قانون توزیع عادلانه آب، شهرک‌ها و نواحی صنعتی از اعمال محدودیت عمق حفاری برای چاه‌های آبی که نیاز به کف‌شکنی و لایروبی دارند مستثنی شوند.  هفتمین مورد نیز هر دو دستگاه با پیگیری مشترک از سازمان برنامه و بودجه به نحوی موضوع را پیگیری کنند که هر ساله بر اساس برنامه‌های عملیاتی، اعتبارات مورد نیاز برای آبرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی شود.

همچنین تصمیم بر این شد که با توجه به انتقال واحدهای صنعتی موجود اعم از داخل و بیرون شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران و ۵۰ کیلومتری اصفهان و ۳۰ کیلومتری سایر کلان‌شهرها به شهرک‌ها و نواحی صنعتی پیگیری‌های لازم برای انتقال میزان سهم آب آنها نیز از مصارف شهری به مصارف شهرک‌ها و نواحی صنعتی در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.

در نهمین تفاهم‌ صورت گرفته نیز مقرر شد در جهت تامین کسری آب ضروری مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به میزان ۲۶۰۰ لیتر بر ثانیه مساعدت‌های لازم از سوی همکاران معاونت امور آب و آبفای وزارت نیرو صورت پذیرد. در دهمین و آخرین تفاهم نیز مقرر شد موضوع تامین آب مورد نیاز برای نواحی صنعتی از سوی وزارت نیرو در دستور کار قرار داده شود.