آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۲۹

 • شاهد دوم رونق صنعت

  دنیای‌اقتصاد: «تداوم رشد تولید» و «بهبود چشم‌انداز بنگاه‌های تولیدکننده» دو پیام مهمی است که از خلال بررسی گزارش یازده‌ماهه تولید کالاهای منتخب قابل رصد است. این گزارش که همزمان با تایید خبر احیای تولید، از افزایش چشم‌گیر تولید ۲۶ کالای منتخب خبر می‌دهد، شرایط باثبات گزارش‌شده در شاخص مدیران خرید در بهمن ۹۹ را تایید می‌کند. گزارش وزارت صمت گویای بهبود وضعیت تولید در سه بخش صنعت، معدن و پتروشیمی است. از نکات مهم این گزارش، رشد تولید محصولاتی نظیر فولاد، مس، آلومینا، سیمان و پتروشیمی درکنار رونق چشم‌گیر صنایع لوازم خانگی است.
 • به‌دنبال تسهیل بستر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم

  گروه شرکت‌ها: ایمیدرو به‌دنبال تسهیل شرایط و تشویق بخش‌خصوصی برای سرمایه‌گذاری است. وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه کربنات کلسیم رسوبی و آهک هیدراته داراب گفت: طبق تفاهم انجام شده با بانک صنعت و معدن، ۴ تا‌ ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه، تکمیل و ایجاد مجموعه‌های جدید در بخش معدن و صنایع معدنی اعتبار فراهم شده است.
 • فرآیند ارتباط صنعت و دانشگاه در فولادمبارکه شفاف است

  گروه شرکت‌ها: فرآیند تحقیق و توسعه از دیرباز در این شرکت به‌صورت نظام‌مند شکل گرفته و در این فرآیند، ارتباط صنعت و دانشگاه کاملا شفاف است.
 • نقشه ۱۴۰۰ تجاری با شریک دوم

  دنیای‌اقتصاد: برنامه هجده‌گانه تعامل بخش خصوصی ایران و شریک دوم تجاری کشور اعلام شد. براساس اعلام اتاق بازرگانی ایران و امارات، در سال پیش‌رو به‌منظور بهبود روابط بین دو کشور، برنامه‌هایی تدارک دیده شده است. همچنین آخرین آمار از تعاملات ایران و امارات نیز اعلام شد. نکته دیگر این گزارش، آمار تجارت با دبی است که در این گزارش منعکس شده است. امارات دومین شریک عمده تجاری ایران است و پس از چین در این لیست قرار دارد. ارزش تجارت ایران و امارات در ۱۱ ماه منتهی به بهمن امسال، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.
 • سال ۹۹؛ سخت‌ترین سال‌ اقتصاد ایران

  دنیای‌اقتصاد: نمایندگان بخش دولتی و خصوصی در آخرین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به مساله ضبط کالای انبارها پرداختند که با توجه به پیگیری‌های انجام شده، مقرر شد برای حل مشکل انبارها و کالای ضبط شده از سوی سازمان صمت استان پیگیری صورت گیرد. در هفتاد و سومین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران برخی فعالان اقتصادی به نحوه ضبط کالای انبارها در جنوب تهران از سوی نهادهای قضایی و تحمیل هزینه‌های اضافی به صاحبان این کالاها انتقاد کردند.
 • گلایه رئیس مجلس از قیمت مرغ

  ایسنا: رئیس مجلس شورای اسلامی در جدیدترین اظهارنظر با اشاره به مشکلاتی که مردم در حوزه تامین‌ مرغ دارند، گفت: تا ۲۷ مهرماه ۲/ ۴ میلیارد دلار در حوزه نهاده‌های کشاورزی، پول تخصیص و پرداخت شده است و با این‌ پول، قیمت مرغ هرگز نباید از حدود ۱۱ هزار تومان فراتر می‌رفت. پس مشکل ما پول نیست، بلکه ناکارآمدی و ایده‌هایی است که به دنبال حل اساسی مشکلات نیستند. به گزارش «ایسنا» محمدباقر قالیباف اظهار کرد: ممکن است ما و دولت در مواضع سیاسی تفاوت داشته باشیم، اما بارها گفته‌ایم ما در حوزه حل مشکلات مردم به تفاوت نگرش‌های سیاسی کاری نداریم و برای حل این مشکلات به دولت کمک‌ می‌کنیم و وظیفه ما حل مشکلات مردم است. ما باید هم برای رفع تحریم و هم برای خنثی‌سازی اثرات تحریم‌ها تلاش کنیم و این‌ها باید به دست جوانان انجام شود. البته که پیشکسوتان نیز باید در این خصوص کمک کنند.
 • مهر ممنوعیت بر صادرات گوشت مرغ

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران ممنوعیت صادرات گوشت مرغ را به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد. علی اکبر شامانی مصوبه ستاد تنظیم بازار و بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت را به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد. بر اساس این ابلاغیه، صادرات گوشت مرغ از ۲۰ اسفندماه ممنوع شده است.
 • آزاد شدن صادرات شیر خشک صنعتی شتر

  دنیای‌اقتصاد: وزیر جهاد کشاورزی مصوبه آزاد شدن صادرات شیر خشک صنعتی شتر بدون اخذ هر گونه عوارض را ابلاغ کرد. کاظم خاوازی، مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی را مبنی بر آزاد بودن صادرات شیر خشک شتر را با رعایت ضوابط فنی و بهداشتی به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد. مرجع تشخیص ماهیت شیر خشک شتر، سازمان ملی استاندارد تعیین شده است.
 • مجوز جدید برای واردات میوه و کالاهای اساسی

  دنیای‌اقتصاد: ستاد تنظیم بازار با واردات کالاهای اساسی و میوه از طریق تجار، تعاونی‌ها و بازارچه‌های مرزی با محوریت استانداران مرزی با هدف فراوانی توزیع موافقت کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر