آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۵۰۷۶

 • انقلاب ایرانی روباتیک در هشت صنعت

  دنیای‌اقتصاد: نامزدهای پیوستن به انقلاب دیجیتال در ایران مشخص شدند. سیاست‌گذار با اعلام نام هشت صنعت، از بنگاه‌های فعال در صنایع نساجی، پتروشیمی، پوشاک، خودرو، فولاد، لوازم خانگی، صنعت برق و صنعت الکترونیک به‌عنوان مهم‌ترین واحدهای مدنظر وزارت صمت برای استفاده از فرصت انقلاب چهارم صنعتی یاد کرد. بر این مبنا اسناد سیاستی وزارت صمت با تمرکز روی شش راهبرد، کشور را برای پیوستن به موج انقلاب روباتیک آماده می‌کند تا در کنار رشد تولید، افزایش صادرات را از مسیر عرضه محصولات به‌روز و پیشرفته محقق سازد.
 • جهش مصرف آلومینیوم در افق ۲۰۲۵

  دنیای‌اقتصاد: بازار جهانی آلومینیوم طبق برخی پیش‌بینی‌ها تا افق ۲۰۲۵ حدود ۳ درصد رشد خواهد کرد. برآورد موسسه موردور اینتلجنس نشان می‌دهد تقاضای انبوه چینی‌ها کماکان تولید را در این بخش بالا نگه خواهد داشت. بررسی‌های این موسسه تحقیقاتی نشان می‌دهد رشد ساخت و ساز در آسیا و اقیانوسیه در کنار تمرکز چین روی برنامه «Made in China ۲۰۲۵» زمینه افزایش تقاضا برای آلومینیوم را فراهم خواهد کرد. در واقع رشد مصرف آلومینیوم برای تولید محصولات صنعت ساختمان در کنار افزایش تولید قطعات در شرکت‌های تامین‌کننده و مجموعه‌ساز در نهایت زمینه را برای رشد تولید مهیا می‌کند.
 • راهکار حفظ امنیت بخش خصوصی

  دنیای‌اقتصاد: حضور ایران در بازارهای همسایه اگرچه از سوی مقامات دولتی مورد تا‌کید قرار گرفته است، اما فعالان اقتصادی از گره‌هایی در این بازارها سخن می‌گویند که از یکسو سیاست‌های داخلی و از سوی دیگر تحریم‌های اقتصادی به وجود آورده است. آنها اعتقاد دارند باید در این شرایط که محدودیت‌های بین‌المللی عرصه را بر تجارت خارجی تنگ کرده، سیاست‌گذاران داخلی فضای ابتکار عمل را برای بخش خصوصی باز کنند تا‌ این فعالان اقتصادی بتوانند سهم ایران را در این بازارها حفظ کنند و افزایش دهند.
 • ابلاغ ۵ مصوبه برای تسریع تشریفات گمرکی

  دنیای‌اقتصاد: معاون فنی گمرک ایران گفت: متعاقب پیشنهادهای ارائه شده از سوی گمرک ایران و تصویب این پیشنهادها درجلسه ۱۱۹ ستاد تنظیم بازار، ۵ مصوبه بسیار مهم با موضوع تسهیل و تسریع انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌های تولید، به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شده و این مصوبات از امروز (یکشنبه)، قابلیت اجرا خواهند داشت.
 • آغاز مذاکره با کره‌جنوبی برای تهاتر پول‌های بلوکه شده با واکسن

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره‌جنوبی از مذاکره با کره‌ای‌ها برای تهاتر ۵/ ۸ میلیارد دلار پول بلوکه شده کشورمان با انواع کالا خبر داد که بخشی از این کالاها، واکسن‌کرونا است. حسین تنهایی گفت: به‌تازگی جلسه‌ای با آقای جهانگیری درباره پول‌های بلوکه‌شده کشورمان در کره‌جنوبی داشتیم و پیشنهاداتی برای ارائه به کره در رابطه با نحوه تهاتر دلار‌های ایران در این کشور با انواع کالا فهرست شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر