آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۱۰

 • راه خلاصی از رکود صنعتی

  دنیای‌اقتصاد: رونق تولید در حالی در دستور کار سال ۹۸ قرار گرفته که اغلب بنگاه‌ها سال گذشته را با رکود سپری کردند. این رکود با بررسی آمار تولید محصولات منتخب در سال ۹۷ قابل‌اثبات است. وزارت صنعت، معدن و تجارت سعی دارد در کنار مسوولیت‌هایی که باید انجام دهد، خواسته‌های خود را در قالب الزامات رونق برای دستگاه‌های مختلف مرتبط با امور تولید اعلام کند تا همه پای کار آیند. معاون طرح و برنامه وزارت «صمت» در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای‌اقتصاد» راه خلاصی از رکود صنعتی را تشریح کرده است.
 • تغییر ساعت کاری سازمان‌ها با هدف مدیریت مصرف برق

  ایرنا: مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر گفت: امسال نیز با هدف کاهش بار شبکه برق در ساعت‌های اوج مصرف، تغییر ساعت کاری اداره‌ها و سازمان‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 • خدمات پس از فروش برندهای لوازم‌خانگی کره‌ای ادامه دارد

  ایرنا: مدیرکل صنایع فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صمت گفت: با وجود تحریم‌های بین‌المللی، اما همکاری با برندهای مطرح لوازم‌خانگی کره‌ای و خدمات پس از فروش این شرکت‌ها همچنان ادامه دارد. عباس هاشمی خاطرنشان کرد: مشتریان این برندها مطمئن باشند همچنان می‌توانند از خدمات پس از فروش آنها برخوردار شوند. به گفته این مقام مسوول، کارخانه‌های برندهای یاد شده در کشور دایر و فعال است و طرف‌های کره‌ای نیز برای تامین نیاز کارخانه‌ها و بازار ایران اعلام آمادگی کرده‌اند. وی منکر تاثیرگذاری تحریم‌ها بر نحوه همکاری این برندها در بازار ایران نشد، اما گفت: با وجود فشارهای بین‌المللی، سختی نقل و انتقالات بانکی و تحریم برخی اقلام، اما شرکت‌های ال‌‌جی، سامسونگ و دوو با احتیاط همکاری با کشورمان را دنبال کرده و به دنبال راه‌حل‌های مختلفی برای دور زدن تحریم‌ها هستند.
 • اجرای ۸۰ طرح برقی در تهران

  دنیای اقتصاد: مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران، از اجرای ۸۰ طرح برقی در تهران خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از این طرح‌ها به سرانجام رسیده و مابقی نیز تا پایان خردادماه ۹۸ به مدار وارد می‌شوند. به گزارش «خبرگزاری صدا‌وسیما»، غلامرضا خوش‌خلق با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از طرح‌های برقی به سرانجام رسیده است، گفت: امیدواریم مابقی آنها نیز تا پایان خرداد به مدار وارد شوند.
 • ماجرای بازگشت دلارهای صادراتی

  دنیای اقتصاد: چه میزان از ارز صادرکنندگان به کشور بازگشته است؟ این سوالی است که در روزهای اخیر پاسخ‌های متفاوتی به آن داده شد. از یکسو به ادعای یکی از مقامات در وزارت اقتصاد اعلام شد که ۳۰ میلیارد از دلارهای صادراتی به کشور بازنگشته است و صادرکنندگان تنها ۱۰ میلیارد دلار را برگردانده‌اند.
 • جنگ‌تجاری باخت-باخت

  دنیای اقتصاد: لغزش رشد اقتصادی چین، جهش و انباشت بدهی و فرار شرکت‌های خارجی از جمله پیامدهای منفی جنگ‌تجاری غول‌های اقتصادی دنیا برای پکن خواهد بود. این هشدار اقتصاددانانی است که به‌دنبال یک هفته تشدید تنش‌های تجاری، اقدام به برآورد بدترین سناریو جنگ‌تجاری کرده‌اند.
 • آشنایی تجار با قواعد حقوقی

  علیرضا صالحی/ یوسف یعقوبی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران
  «دنیای‌اقتصاد» از امروز ستونی را با عنوان «بایسته‌های حقوق در بازرگانی» در صفحه ۵ تعریف کرده که هدف از آن آشنایی مدیران و تجار با قواعد و مقررات حقوقی است. در این یادداشت‌ها، علیرضا صالحی و یوسف یعقوبی، از قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران، به‌منظور افزایش دانش حقوقی جامعه مخاطب، تئوری‌ها، دکترین حقوقی و رویه قضایی دادگاه‌های داخلی و خارجی خصوصا آرای داوران بین‌المللی در مورد قراردادها و اختلافات بازرگانان را به زبان عمومی توضیح خواهند داد.
 • آغاز لایروبی اروندرود

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: براساس توافق انجام شده بین ایران و عراق، لایروبی اروند بعد از ماه رمضان آغاز خواهد شد.
 • رد دپوی ارزی از سوی صادرکنندگان

  گروه بنگاه‌ها: نایب‌رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر کشور گفت: هیچ صادرکننده‌ای مایل به دپوی ارز خود در خارج از کشور نیست، چون برای تامین مواد اولیه نیازمند گردش مالی است. علی‌ شریعتی‌مقدم که در نشست بررسی مشکلات مالیاتی صادرکنندگان با حضور مسوولان سازمان امور مالیاتی در اتاق بازرگانی ایران سخن می‌گفت افزود: واقعیت این است که عده‌ای با کارت‌های یک‌بار مصرف صادرات انجام دادند که امروز دور این میز نیستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر