آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۵۰

 • چه کسانی بخش خصوصی را بدنام می‌کنند؟

  دنیای اقتصاد: روز گذشته اتاق بازرگانی ایران حال و هوای متفاوتی داشت. مراسم نکوداشت علاء میرمحمد صادقی از فعالان و پیشکسوتان عرصه اقتصاد و صنعت، با حضور چهره‌های شناخته شده از طیف‌های مختلف سیاسی و اقتصادی در پارلمان اقتصاد برگزار شد. دیروز چهره‌های مختلف سیاسی کشور از اصلاح‌طلبان تا اعتدال‌گرایان و اصولگرایان از خصایص اخلاقی و حرفه‌ای علاء میرمحمد صادقی گفتند. فعالان اقتصادی نیز سبک او را در کسب‌و‌کار و شاخصه‌های این مدیر ماندگار را برشمردند.
 • تاثیر مشکلات کلان اقتصاد بر بخش حمل‌و‌نقل

  گروه بنگاه‌ها: مشکلات ناشی از کاهش واردات رسمی و افزایش قاچاق از یکسو و اختلال در مبادی ورودی و خروجی کشور از سوی دیگر حمل‌و‌نقل زمینی کشور را با مشکل جدی مواجه کرده است.
 • آغاز فروش اقساطی کالا در فروشگاه‌های اتکا

  گروه بنگاه‌ها: مدیر عامل سازمان اتکا اعلام کرد که فروش اقساطی کالاهای فروشگاه‌های اتکا به کادر نیروهای مسلح به زودی آغاز می‌شود.
 • نقش برندسازی در توسعه اقتصادی

  دنیای اقتصاد: سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، اظهار کرد: اقتصاد‌های بزرگ زمانی شکوفا شده‌اند که نام‌های بزرگی را ایجاد کرده و به بلوغ رسانده‌اند، این درحالی است که تعداد این شرکت‌ها و نام‌های بزرگ در کشورمان بسیار کم است و بنابراین برای کسب سهم بیشتری از بازار جهانی نیازمند برندسازی هستیم.
 • آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار

  ایسنا: مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان مرغ گوشتی تهران اعلام کرد که طی دو روز گذشته و با توزیع گوشت مرغ تنظیم بازاری قیمت این محصول پروتئینی تا بیش از ۱۵۰۰ تومان در بازار کاهش یافته و در صورت ادامه این روند و کنترل هزینه‌ها با واگذار کردن تصدی‌گری به مرغداران، ارزانی گوشت مرغ ادامه خواهد داشت.
 • ۱۵ اولویت سال آینده صنعت

  دنیای اقتصاد: لیست اولویت‌های صنعتی سال ۹۸ رونمایی شد. تصویر سیاست‌های تدوین شده از سوی سیاست‌گذار صنعت برای سال آینده، از اکران ۱۵ تکلیف و ماموریت جدید برای بخش صنعت کشور حکایت دارد. برنامه‌نویسان و متولیان بخش صنعت، تدوین استراتژی‌های ۱۵گانه را بر مبنای مزیت‌ها و فرصت‌های کشور و با توجه به شرایط جدید اقتصادی و تحریم‌ها به رشته تحریر درآورده‌اند.
 • ابلاغ سند راهبردی پوشاک؛ به زودی

  شاتا: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ سند راهبردی پوشاک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: صادرات صنایع نساجی با وجود مشکلاتی نظیر تامین مواد اولیه و تخصیص ارز از نظر وزنی۳۶ درصد و از نظر ارزشی بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است.

بیشتر