آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۳۹

 • دو خط قرمز صادرات برق

  دنیای اقتصاد: خطوط قرمز صادرات برق، مکانیز‌م‌‌های عملیاتی کردن پروژه‌های آب و برق و فرآیند اصلاح تعرفه‌ها سه زاویه اصلی نشست خبری سکاندار نیروی کشور با اصحاب رسانه بود. موج انتقادات درمورد صادرات برق از زمان وقوع خاموشی‌های تابستانه امسال بر سر زبان‌ها افتاد. تحلیلگران صنعت برق معتقدند در پیک مصرف، صادرات به کشورهای همسایه هیچ توجیه اقتصادی ندارد. این دیدگاه در حالی همچنان در محافل کارشناسان و صاحب‌نظران شنیده می‌شود که روز گذشته خطوط قرمز صادرات برق کشیده شد.
 • اجرای بزرگ‌ترین توافق تجاری جهان

  دنیای اقتصاد: از اول فوریه دو توافق مهم میان اروپا و ژاپن به اجرا درآمد: «توافق مشارکت اقتصادی (EPA)» و «توافق مشارکت استراتژیک (SPA)». این توافق اقتصادی بزرگ‌ترین توافق تجارت آزاد دوجانبه‌ای است که بر مبنای اندازه بازار، اتحادیه اروپا تاکنون به امضا رسانده است؛ توافقی که طی آن بزرگ‌ترین ناحیه تجارت آزاد تاریخ جهان ایجاد خواهد شد: نزدیک به یک‌سوم تولید ناخالص داخلی جهان و ۶۳۵ میلیون نفر را پوشش خواهد داد.
 • ماموریت اتاق‌های بازرگانی در دوره نهم

  نصرالله محمدحسین فلاح عضو هیات مدیره انجمن مدیران و کنفدراسیون صنعت کشور
  از شروع انقلاب، اتاق بازرگانی محل مراجعه و پناهگاه فعالان بخش خصوصی بوده است؛ هر چند چگونگی حمایت‌های انجام شده مورد گفت‌وگوست و کم نیستند کسانی که درخواست حمایت‌های بیشتر را داشتند.
 • ضرورت توجه سازمان‌های مردم‌نهاد به مسوولیت اجتماعی

  دنیای اقتصاد: مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه بقای سازمان‌های مردم‌نهاد و بنگاه‌های اقتصادی در گرو عمل به مسوولیت‌های اجتماعی آنان است، اظهار کرد: این امر در نتیجه توجه سازمان‌های مردم‌نهاد به ترویج مفهوم مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها و توجه بنگاه‌های اقتصادی به اعتمادسازی به‌صورت کلان در جامعه صورت می‌گیرد.
 • هشدار تجاری فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: انتقادها و اعتراض‌ها نسبت به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس برای صادرکنندگان وارد فاز تازه‌ای شد. فعالان بخش‌خصوصی در جدیدترین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران از زوایای جدیدی به بررسی و نقد رویکرد تنبیهی کمیسیون تلفیق در مورد بازگشت ارز صادراتی پرداختند و نسبت به قانونی شدن مصوبات آن هشدار دادند.
 • کارنامه فسادزدایی ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: ائتلاف جهانی ضدفساد «شفافیت بین‌المللی» تازه‌ترین گزارش «شاخص ادراک فساد» خود را برای ۲۰۱۸ منتشر کرد. این شاخص معیاری برای اندازه‌گیری سطح درک‌شده فساد بخش دولتی در ۱۸۰ کشور است.
 • مزیت‌های مالیات‌ستانی هدفمند

  گروه بنگاه‌ها: سال‌ها است که برنامه‌ریزی برای افزایش سطح درآمد ناشی از مالیات در سبد درآمدهای غیرنفتی از سوی دولت‌های مختلف بررسی شده تا سهم درآمد مالیاتی دولت با شناسایی گروه‌های مختلف افزایش یابد. این درحالی است که همواره پرداخت مالیات در کشور بر دوش بدنه نحیف بخش‌خصوصی بوده و بسیاری از نهادها و بخش‌های بزرگ دولتی و نیمه دولتی عملا از پرداخت مالیات معاف هستند یا با عملکرد غیرشفاف گریز مالیاتی دارند.
 • آغاز نخستین دوره آمادگی استخدام سازمان مدیریت صنعتی

  گروه بنگاه‌ها: معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: این سازمان با هدف کمک به ارتقای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در کشور، اقدام به طراحی «دوره‌های آمادگی استخدام» کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر