آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۲۱

 • دست‌انـدازهـای صـادرات فـولاد ایـران

  دنیای اقتصاد: ارزیابی چالش‌های فعلی صنعت فولاد حاکی از آن است که مسیر توسعه صادرات این صنعت استراتژیک با دست‌اندازهایی مواجه است. به‌‌‌اعتقاد فعالان‌اقتصادی باوجود اعمال تحریم‌های جدید و محدودیت‌ در مبادلات تجاری، فرمول سیاست‌گذاران برای فرآیند صادرات و به تناسب آن بازگشت ارز صادراتی نیازمند اصلاح است.
 • ثبت شناسه پوشاک در سامانه وزارت صمت

  دنیای اقتصاد: طرح جمع‌آوری برند‌های خارجی پوشاک ثبت نشده در سامانه شناسه کالا موجب شد تا این روزها شاهد پایین آمدن بسیاری از تابلو‌های برندهای معتبر پوشاک در کشور باشیم. برند‌هایی که سال‌ها در مراکز خرید و مال‌ها حضور داشتند و حال با توجه به دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه پوشاک در ایران که شهریور سال گذشته ابلاغ شد حضور آنها در کشور منوط به تولید داخلی است.
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی رنگ و رزین در تهران

  گروه بنگاه‌ها: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ و رزین و پوشش‌های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری، ۳ تا ۶ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
 • ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی برای بیلان آبی

  دنیای اقتصاد: یک استاد دانشگاه با ارزیابی مشکلات محاسبه بیلان منابع آبی در کشور گفت: عدم دقت اطلاعات پایه‌، نبود نیروی متخصص کافی، عدم استفاده از نرم‌افزارهای نوین، نبود پایگاه داده‌های مناسب برای جمع‌‌آوری و ارائه داده‌ها، از جمله چالش‌های محاسبه بیلان آب زیرزمینی است.
 • نامه‌نگاری ارزی با معاون اول

  دنیای اقتصاد: موضوع «تامین مواد اولیه و مورد نیاز واحدهای تولیدی» که همواره در ماه‌های اخیر به‌عنوان یکی از دغدغه‌های جدی در میان فعالان اقتصادی مطرح بوده، اکنون از سطح تولیدکنندگان و تجار به سطح متولیان و سیاست‌گذاران رسیده است. در این راستا وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای از معاون اول رئیس‌جمهوری درخواست کرده است که امکان واردات مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی از محل ارز حاصل از صادرات فراهم شود.
 • اتاق بازرگانی و هویت مستقل

  دکتر عباس آخوندی
  یادداشت روز گذشته آقای سلطانی تحت‌عنوان گام برداشتن در مسیر تندباد که در روزنامه «دنیای اقتصاد» به چاپ رسیده حاوی نکات ارزشمندی بود. البته مشکل رابطه دولت-اتاق بازرگانی دوطرفه است. نداشتن نظریه‌ عمومی برای مدیریت اقتصاد ملی از سوی دولت و عدم قطعیت در سیاست‌ها واقعیت غیرقابل‌انکاری است. از این‌رو، سیاست‌گذاری ضعیف و اجرای ناکارآمد آنها بخش خصوصی را آزار می‌دهد.
 • توصیه زمانی به متقاضیان شرکت در انتخابات اتاق

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تهران از ثبت نام ۳۶ نفر در انتخابات اتاق تهران تا روز گذشته خبر داده و از متقاضیان شرکت در انتخابات خواسته است که برای اجتناب از هرگونه مشکلی زودتر کار ثبت‌نام خود را انجام دهند و ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند. با آغاز فعالیت‌های انتخاباتی، «دنیای اقتصاد» در «گام‌به‌گام با انتخابات اتاق بازرگانی»، آخرین خبرها و شنیده‌ها را در مورد رقابت‌های انتخاباتی منتشر می‌کند.
 • زمان اعتبار ثبت‌سفارش کالا ۶ ماهه شد

  دنیای اقتصاد: درحالی‌که هفته گذشته رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای خواستار افزایش مدت زمان اعتبار ثبت‌سفارش شده بود، اکنون معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که بازه زمانی اعتبار ثبت‌سفارش از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش پیدا کرده است.
 • سهم ۴۰درصدی بارز از بازار تایر ایران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بارز درحال‌حاضر بین تولیدکنندگان تایر خودرو در دنیا رتبه ۵۶ را داشته و سهم ۴۰درصدی از بازار تایر داخلی را در اختیار دارد. پرویز اخوان مدیرعامل گروه بارز با اعلام این مطلب گفت: دریافت استاندارد از شرکت یوتکس سرام فرانسه برای تولید لاستیک خودرو پژو ۳۰۱، دریافت استاندارد ایمارک اروپا برای تایر آپتی درایور و دریافت رتبه B رنو فرانسه در ایران (که بالاترین رتبه در میان قطعه‌سازان ایرانی است) از جمله دستاوردهای این شرکت به‌شمار می رود.
 • تداوم واردات ماشین‌های اداری

  گروه بنگاه‌ها: اگرچه تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران، واردات ماشین‌آلات اداری به کشور را سخت کرد، اما نتوانست این روند را متوقف کند. حمیدرضا علیروند، مدیرعامل شرکت صبا فرزانگان جم نمایندگی ماشین‌های اداری لکسمارک و شارپ در ایران با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: ما با توجه به ارتباطات گسترده خود در خارج ازکشور موفق شده‌ایم نه‌تنها مجاری واردات این محصولات مهم را همچنان برقرار‌سازیم، بلکه به خدمات بعد از فروش خود هم ادامه دهیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر