آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۵۴

 • کنایه‌های پینگ‌پنگی در جشن صادرات

  دنیای اقتصاد: «بیست و دومین سالروز ملی صادرات» در حالی برگزار شد که اخبار و حاشیه‌های روزهای اخیر مربوط به استعفا و معرفی وزرای جدید برای چند وزارتخانه اقتصادی، سایه خود را بر این مراسم افکنده بود. در این مراسم مقامات و چهره‌هایی حضور پیدا کردند که آمدنشان حتی تا ساعاتی قبل از مراسم، به دلیل تغییر و تحولات اخیر در هاله‌ای از ابهام قرار داشت و در لابه‌لای مراسم هم بازار طعنه و کنایه بین مهمانان داغ بود و انتقادات صریح متقابلی از طرف دولت و بخش خصوصی به یکدیگر و حتی دولتی‌ها نسبت به هم مطرح شد.
 • برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت در چهار سرفصل

  دنیای اقتصاد: گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های خود را برای تصدی این وزارتخانه اعلام کرد. رضا رحمانی گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه خود، با تشریح نقش صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان پیشران اقتصاد کشور، محورهای برنامه پیشنهادی خود را عمدتا بر محور تحقق اصل حمایت هدفمند از تولید و صنایع تولیدی و رقابت‌پذیر کردن بخش صنعت، توجه ویژه به تسهیل تجاری و توسعه تجارت داخلی، رعایت کیفیت ارائه خدمات بازرگانی و همچنین تنظیم بازار با رویکرد آرامش‌بخشی اجتماعی و اقتصادی، کاهش نوسانات بازار و تامین مایحتاج عمومی و اقلام اساسی حساس و ضروری به‌ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر با بهره‌گیری از نیروی انسانی و همکاران صدیق و خدمتگزار عنوان کرده است.
 • موافقت شریعتمداری با استعفای کرباسیان

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای با استعفای مهدی کرباسیان از ریاست هیات عاملی ایمیدرو موافقت کرد. براساس گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد شریعتمداری در آخرین روز کاری خود طی نامه‌ای خطاب به مهدی کرباسیان با استعفای او از ایمیدرو موافقت کرد و در نامه‌ای به کرباسیان عنوان کرد: در مدت خدمت مشترک جز خیر و تلاش و خوبی از شما ندیدم، بنابراین قلبا با استعفای شما مخالفم. اما اگر به دلیل قانون اخیرالتصویب اصرار به استعفا دارید، ضمن آرزوی سلامت و سعادت برای جنابعالی در همه شئون زندگی با استعفای شما موافقت می‌کنم.
 • صادرات ۲/ ۱ میلیارد دلاری صنایع کوچک در ۶ ماه

  ایسنا: معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از آغاز توزیع پوشاک طرح ملی تولید پوشاک روستایی از بهمن‌ماه در پنج استان پایلوت خبر داد و اعلام کرد: در شش ماه نخست سال جاری رقمی معادل ۲/ ۱ میلیارد دلار از سوی صنایع کوچک و متوسط صادر شد.
 • واگذاری ۶۶ هزار کیلومتر مربع پهنه اکتشافی

  دنیای اقتصاد: مدیراکتشاف ایمیدرو خبر داد: از سال ۹۳ تاکنون ۶۶ هزار کیلومتر مربع پهنه اکتشافی به بخش خصوصی واگذار شده است. به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، علی اصغرزاده گفت: از سال ۹۳ تا کنون در مجموع از ۳۰۵ هزار کیلومتر پهنه‌های در اختیار ایمیدرو، ۵ پهنه با مساحت ۶۶ هزار کیلومتر مربع به بخش خصوصی واگذار شده و در ۲۲۵هزار کیلومتر مربع از پهنه‌ها فازهای شناسایی و پی‌جویی به اتمام رسیده و آزاد شده و در ۸۰هزار کیلومتر مربع پهنه جدید در حال انجام کار هستند.
 • اخطارها و هشدارها به سیستم بانکی

  دنیای اقتصاد: نشست نمایندگان اتاق بازرگانی ایران قرار بود با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی برگزار شود؛ اما عبدالناصر همتی به قول فعالان اقتصادی در «دقیقه نود» اعلام کرد که نمی‌تواند در این نشست، حضور داشته باشد. بدقولی متولی امور بانکی کشور چندان به مذاق بخش‌خصوصی خوش نیامد و زمزمه‌ها بعد از شنیدن خبر عدم حضور او، بالا گرفت. سخنرانان حاضر در نشست، صحبت‌های خود را با در نظر گرفتن حضور همتی در جلسه، تنظیم کرده بودند.
 • دوره تحریم و راهبرد در شرایط اقتصادی کنونی

  دنیای اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «تحریم و راهبرد در شرایط اقتصاد کنونی» چهارشنبه ۲ آبان ماه، از سوی روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد»، این دوره به‌دنبال آن است تا تعریفی صحیح از تحریم و هدف‌گذاری آمریکا برای مخاطبان ارائه دهد تا با توجه به آن افراد بتوانند خود را در این دنیای پهناور بحران زده با آسیب کمتری به آینده منتقل کنند.
 • مرغ‌ها گرسنه‌اند

  دنیای اقتصاد: جمعی از تشکل‌های بخش طیور کشور با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور کشورمان با اشاره به مشکلات تامین خوراک دام درباره مضیقه‌های احتمالی تولید مرغ و تخم‌مرغ در آینده نزدیک هشدار دادند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر