آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۴۳

 • محیط کار از نگاه ۱۰۰ تشکل

  دنیای اقتصاد: نتایج پایش محیط سرمایه‌گذاری و کسب وکار ایران در نیمه اول سال جاری با نظرخواهی از ۱۰۰ تشکل صنعتی و معدنی روز گذشته در میزگرد موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی اعلام شد. تحقیق و نظرسنجی انجام شده از سوی بازوی پژوهشی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت که به منظور شناسایی مهم‌ترین آسیب‌های محیط کسب و کار و سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، نشان می‌دهد در این بازه زمانی خطرات و ریسک‌های سرمایه‌گذاری و زیرشاخه‌های آن مهم‌ترین چالش برای محیط سرمایه‌گذاری کشور بوده است.
 • ۴ چالش اصلی «اقتصاد جهان»

  دنیای اقتصاد: تهدیدات اقتصاد جهان که زمانی بعید به نظر می‌رسیدند، اکنون تماما شکلی واقعی به‌خود گرفته‌اند. جنگ تجاری، افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا، رشد نامتوازن اقتصاد جهان و بدهی‌های به سرعت رو به افزایش شرکتی چهار چالش‌ مهمی هستند که این روزها اقتصاد جهان را تهدید می‌کنند.
 • روند ثبت‌سفارش کالا استانی شد

  دنیای اقتصاد: براساس دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت از این پس، درخواست‌های ثبت‌سفارش کالاهای وارداتی واحدهای تولیدی و تجاری در استان‌ها بررسی می‌شود.
 • صادرات سه قلم کالای دیگر ممنوع شد

  دنیای اقتصاد: متولیان تجارت، صادرات سه قلم کالای دیگر را نیز ممنوع اعلام کردند. این کالاها شامل سیب‌زمینی، خوراک دام و طیور و رب گوجه‌فرنگی است. در نامه‌ای که وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به رئیس کل گمرک ایران نوشته، صادرات این اقلام را از تاریخ ۲۰ مهرماه تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است. محمد شریعتمداری رونوشت این نامه را برای محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی، معاون صادراتی وزیر و رئیس توسعه تجارت ایران، معاون امور صنایع، معاون امور اقتصادی و بازرگانی و معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرده است.
 • رتبه‌بندی تشکل‌های واجد شرایط

  دنیای اقتصاد: مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران از تصویب اصلاحیه آیین‌نامه احراز صلاحیت موسسات رتبه‌بندی خبر داد و اعلام کرد: تشکل‌ها نیز می‌توانند پس از طی مراحل احراز صلاحیت، در زمینه رتبه‌بندی بنگاه‌های عضو خود فعالیت کنند. مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران از تصویب اصلاحیه آیین‌نامه احراز صلاحیت موسسات رتبه‌بندی خبر داد. در جلسه هیات‌مدیره مرکز ملی رتبه‌بندی، آیین‌نامه احراز صلاحیت تشکل‌ها و موسسات رتبه‌بندی مورد بحث و بررسی دقیق قرار گرفت و اصلاحات پیشنهادی به تصویب اعضای هیات‌مدیره رسید.
 • رشد ۴۵ درصدی عملکرد صندوق ضمانت صادرات ایران

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به نقش صندوق در ضربه‌گیری ریسک‌های تجارت بین‌المللی برای صادرکنندگان ایرانی، از رشد ۴۵ درصدی عملکرد صندوق در سال ۹۶ نسبت به‌مدت مشابه سال ۱۳۹۵ خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، سیدکمال سیدعلی در مجمع عمومی عادی سالانه این صندوق که برای بررسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶ روز گذشته (دوشنبه) تشکیل شد با اعلام این مطلب گفت: حجم پوشش‌های بیمه‌‌ای و تضمینی صندوق در سال ۱۳۹۶ با ۴۵ درصد رشد نسبت به سال قبل روبه‌رو بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر