آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۹۰

 • احیای دوباره استاندارد

  دنیای اقتصاد: سازمان ملی استاندارد تا چه میزان در اجرای دستورالعمل‌ها اختیار عمل دارد؟ سوالی که رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» به قانون جامع ملی استاندارد مصوب مجلس اشاره و اعلام کرد این قانون اختیارات را در اجرای دستورالعمل‌ها افزایش داده و سازمان به هیچ وجه با تولیدکنندگان یا واردکنندگان مماشات نخواهد کرد. «نیره پیروزبخت» با رد این شائبه که برخی جریان‌ها دست سازمان ملی استاندارد را در اجرای قوانین بسته‌اند، تاکید کرد: ما اختیار تام داریم و ایمنی و سلامت مردم خط قرمز سازمان است.
 • تغییر قیمتی لوازم خانگی در سال آینده

  دنیای اقتصاد: رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در مورد قیمت لوازم خانگی در سال آینده اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال‌جاری به‌رغم شرایط سخت موجود تولیدکنندگان لوازم خانگی با همان نرخ‌های قبلی کار خود را ادامه داده‌اند، ۱۵ تا ۲۰ درصد نسبت به قیمتی که باید در بازار داشته باشیم عقب هستند و به‌طور حتم با توجه به شرایط سخت موجود این تداوم ادامه نخواهد داشت و با آغاز سال آتی شاهد رشد قیمت در این حوزه خواهیم بودیم.
 • نظارت بازرسان استاندارد در نمایشگاه‌های بهاره

  دنیای اقتصاد: مدیرکل استاندارد تهران با اشاره بر تشدید نظارت بازرسان استاندارد بر مراکز عرضه در استان تهران، همزمان با ایام پایانی سال، از شهروندان خواست حتما کالاهای باکیفیت و دارای نشان استاندارد خریداری کنند.
 • ایران بازار جدید گندم روسیه

  دنیای اقتصاد: ایران و روسیه به تازگی موافقت‌نامه‌ای تجاری به امضا رسانده‌اند که در نخستین پیامد آن دروازه‌های بازار ایران به روی صادرات انبوه گندم روسیه باز‌می‌شود. به گزارش اتاق تهران به نقل از بلومبرگ، به گفته یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مطابق قرارداد امضا شده بین ایران با روسیه و قزاقستان به‌زودی نخستین محموله گندم خریداری شده که میزان آن یک میلیون تن است، وارد ایران می‌شود.
 • برنامه ساخت ۳۰ سامانه توزیع اضطراری آب

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل آبفای استان تهران با بیان اینکه تنگناهای مالی مانع اصلی ساخت پرشتاب سامانه‌های توزیع اضطراری آب تهران است، گفت: در سال ۹۷ تعداد ۳۰ سامانه توزیع اضطراری آب در تهران ساخته می‌شود.
 • تصویر حقوق مالکیت در ایران

  دنیای اقتصاد: مطابق قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است با اقدام قانونی در جهت اصلاح قوانین، مقررات و رویه‌ها، محیط کسب‌وکار را به‌گونه‌ای امن، سالم، سهل و شفاف سازد تا در پایان سال چهارم قانون برنامه، رتبه ایران در دو شاخص رقابت‌پذیری بین‌المللی و شاخص‌های بین‌المللی حقوق مالکیت در میان کشورهای منطقه سند چشم‌انداز، به رتبه سوم ارتقا یابد و هر سال ۲۰ درصد از این هدف محقق شود.
 • ارتقای زیرساخت‌های تجاری با ترکمنستان و جمهوری آذربایجان

  دنیای اقتصاد: همایش تجاری ایران با ترکمنستان و جمهوری آذربایجان فروردین‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد. بهروز الفت، مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا درخصوص اهمیت روابط تجاری ایران با ترکمنستان، گفت: کشور ترکمنستان از مهم‌ترین کشورهای هدف صادراتی ایران در حوزه CIS محسوب می‌شود و به‌دلیل تنوع محصولات صادراتی به این کشور بیشترین رقم صادرات ایران به ترکمنستان صورت می‌گیرد.
 • مسائل بانکی؛ ابرچالش تجار ایرانی

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست روز گذشته خود، به مشکلات کنونی ایران برای برقراری رابطه با سایر کشورها به خصوص عراق اشاره کرد و گفت: هنوز مشکلات اقتصادی بعد از برجام برپا است و بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی بازرگانان ایرانی در عراق مساله بانکی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر