آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۸۵

 • واگن‌سازی با فاینانس چینی

  دنیای اقتصاد: دومین قرارداد رسمی تولید واگن در کشور با تامین مالی خارجی کشور چین منعقد شد. الزام توسعه صنعت ریلی کشور در برنامه ششم توسعه، موجب شد تا مذاکره با شرکت‌های خارجی برای تولید و تامین سرمایه مورد نیاز این برنامه در دستور کار قرار گیرد.
 • امضای قرارداد خط آهن شیراز-بوشهر با چینی‌ها

  دنیای اقتصاد: طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی قرارداد ۲۳۰۰ میلیارد تومانی ساخت خط‌آهن شیراز-بوشهر بین مدیرعامل شرکت ساخت و مدیرعامل یک شرکت چینی امضا شد.
 • مسیر جلب اطمینان فاینانسورها

  دنیای اقتصاد: برنامه جذب سالانه ۵۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی به جذب فاینانس‌ها شتاب داده است. بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد انجام پروژه‌های سودآور و اقتصادی تولیدی و عمرانی کشور، اشتغالزایی و افزایش توان صادراتی، علت دریافت فاینانس است. اما سوال این است که در مسیر جذب فاینانسورها به چه عواملی باید توجه کرد؟ دو کمیسیون «بازار پول و سرمایه» و «سرمایه‌گذاری»‌ اتاق ایران در نشستی مشترک با نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی به این سوال پاسخ دادند.
 • استقبال عراقی‌ها از سرمایه‌گذاری مشترک با ایران

  دنیای اقتصاد: هیاتی متشکل از متولیان تجاری کشور اعم از خصوصی و دولتی راهی عراق شده‌اند تا برای توسعه روابط ایران و این کشور همجوار مذاکره کنند. معاون اول رئیس‌جمهوری نیز روز گذشته به آنها ملحق شد. در این راستا هیاتی ۴۰ نفره نیز که از اتاق ایران در بغداد حضور دارد، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت که در عراق به سر می‌برد، به مرور برنامه‌های خود در این سفر پرداخت.
 • برنامه پروازهای نوروزی اعلام شد

  دنیای اقتصاد: قرار است در ایام نوروز ۱۶۰ فروند هواپیما در خطوط هوایی فعال شوند. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ضمن اعلام این خبر گفت: با این تعداد هواپیما روزانه به‌طور میانگین ۹۰۰ پرواز انجام خواهد شد. این در حالی است که در نوروز ۹۶ (از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) روزانه ۷۵۶ پرواز داشتیم. بنابراین پیش‌بینی می‌شود سال ۹۷ شاهد افزایش و رشد ۱۵ درصدی در سفرهای هوایی نوروز نسبت به نوروز ۹۶ باشیم.
 • اعزام هیات ایرانی به سنگال، برزیل و اروگوئه

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نظر دارد یک هیات تجاری در معیت وزیر امور خارجه به سه کشور سنگال، برزیل و اروگوئه اعزام کند. این هیات در همایش تجاری و نشست‌های دوجانبه با فعالان اقتصادی این سه کشور شرکت خواهد کرد. زمان اعزام هیات تجاری اتاق ایران به کشورهای آمریکای‌جنوبی، از ۲۰ تا ۲۳ فروردین‌ماه ۹۷ خواهد بود و زمینه‌های فعالیت توصیه شده در این سفر شامل کشاورزی و مواد غذایی، خدمات فنی مهندسی، صنایع قطعه‌سازی، معدن، نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر