آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۸۱

 • توسعه فعالیت شرکت تولیدکننده مواد شوینده در ایران

  گروه بنگاه ها: شرکت تولیدکننده مواد شوینده و بهداشتی یونیلیور به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در سال ۲۰۱۸ در ایران است. اوزگور کولوکفاکی مدیر شرکت یونیلیور در ایران با اعلام این مطلب گفت: ایران کشوری بزرگ با بازاری وسیع و رو به گسترش است و ما از سال ۸۲ در این بازار حضور داریم.
 • توسعه فعالیت شرکت تولیدکننده مواد شوینده در ایران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت تولیدکننده مواد شوینده و بهداشتی یونیلیور به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در سال ۲۰۱۸ در ایران است. اوزگور کولوکفاکی مدیر شرکت یونیلیور در ایران با اعلام این مطلب گفت: ایران کشوری بزرگ با بازاری وسیع و رو به گسترش است و ما از سال ۸۲ در این بازار حضور داریم.
 • سرگیجه صنعت و تجارت

  دنیای اقتصاد: پس از گذشت ۹ ماه از تقدیم لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت به مجلس که درباره تفکیک سه وزارتخانه تدوین شده است، خبرها حاکی از این است که این لایحه در دستور کار این هفته پارلمان قرار گرفته است.
 • محدوده پرتقاضا در مجوزدهی صنعتی

  دنیای اقتصاد: روند صدور جوازهای صادره در ۶ بخش «صنعت»،‌ «معدن»، «صنف»، «تجارت الکترونیک»، «پژوهش، فنی و مهندسی، تحقیق و توسعه» در ۱۰ ماه منتهی به دی سال جاری رو به بهبود بوده است.
 • سیگار خارجی کم شد؛ سیگار ایرانی زیاد

  دنیای اقتصاد: رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات آخرین وضعیت تولید، صادرات، واردات و قاچاق سیگار تا پایان بهمن‌ماه سال جاری را تشریح و اعلام کرد که تولید و صادرات سیگار افزایش یافته اما واردات و قاچاق آن کاهشی شده است.
 • واردات لوازم خانگی مشروط شد

  ایسنا: ثبت سفارش برای واردات انواع لوازم خانگی با ثبت نمایندگی، مجاز است. به تازگی برای واردات انواع لوازم خانگی شروطی در نظر گرفته و اعلام شده است بر اساس این شروط ثبت سفارش واردات در این بخش با شرایط جدیدی همراه خواهد بود. طبق آنچه اعلام شده انجام ثبت‌سفارش کالاهای لوازم خانگی از دیروز (۱۲ اسفند) منوط به اخذ شناسه کالا و ثبت نمایندگی کالا توسط مرکز اصناف در سامانه یکپارچه مجوزها است. بر همین اساس لازم است پیش از شروع فرآیند ثبت‌سفارش، موارد اشاره شده مورد توجه قرار گیرد و تجار برای اخذ نمایندگی به مرکز اصناف و بازرگانان ایران مراجعه کنند.
 • نهایی شدن طرح حسابداری ملی آب

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفای وزارت نیرو از نهایی شدن طرح حسابداری ملی آب تا پایان سال جاری خبر داد. رضا امانی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با بیان این مطلب که طرح حسابداری ملی آب جزء طرح‌های مهمی است که وزارت نیرو با جدیت در پی اجرایی شدن آن است، افزود: از جمله مواردی که در برنامه‌های وزیر نیرو قرار دارد طرح حسابداری ملی آب است که به نوعی با مدیریت مصرف نیز مرتبط است.
 • تهیه گزارش تاثیر حذف دلار از ثبت سفارش بر تولید

  خبرگزاری فارس: یک کارشناس صنعت با اشاره به حذف دلار از ثبت سفارش واردات گفت: گزارش آثار این اقدام بر تولید و صادرات در دست تهیه است. آرمان خالقی اظهار کرد:‌ به‌نظر می‌رسد این تصمیم با توجه به نوسانات دلار در کشور و به دلیل اینکه مراوده دلاری با آمریکا نداریم و سایر کشورها نیز ارزهای خود را دارا هستند، اتخاذ شده است.
 • ظرفیت ایران برای مبادله انرژی در منطقه

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی ایران، می‌توانیم هاب مبادله انرژی در منطقه باشیم. بهمن صالحی، نایب رئیس هیات‌مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته با بیان این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: برای اینکه بتوانیم هاب مبادله انرژی در منطقه باشیم باید ویژگی و توانایی‌های خود را آماده کنیم. ایران از نظر جغرافیایی و مزیت‌های نسبی کانونی، در چهار راه تامین نیازهای کشورهای منطقه از لحاظ انرژی قرار دارد.
 • دو تابلو از تحولات یک‌ساله تجارت

  دنیای اقتصاد: بررسی روند تجارت از ابتدای امسال تاکنون و تحولات رخ داده در ابزار تجارت، دو موضوعی است که کنفدراسیون صادرات به تحلیل آن پرداخته است. هر چند آمار ۱۱ ماهه تجارت خارجی با گذشت نیمی از ماه اسفند هنوز منتشر نشده است، اما آمار ۱۰ ماه منتهی به دی سال ۹۶ نشان می‌دهد صادرات از رشد ۲۶ درصدی نسبت به ماه قبل برخوردار بوده؛ محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات نیز این افزایش را ناشی از افزایش نرخ ارز می‌داند و معتقد است: با توجه به اینکه انتظار می‌رود اثرات افزایش نرخ ارز تا دو، سه ماه دیگر وجود داشته باشد، بنابراین به نظر می‌رسد صادرات تا پایان سال افزایش مناسبی داشته باشد. چراکه افزایش نرخ ارز قدرت حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف و چانه‌زنی آنها را بهبود بخشیده است.
 • خودزنی تجاری تیم ترامپ

  دنیای اقتصاد: صندوق بین‌المللی پول تصمیم تعرفه‌ای ترامپ را به منزله خودزنی تجاری آمریکا دانست. براساس اعلام صندوق، محدودیت‌های وارداتی اعلام شده، بر اقتصاد آمریکا (بخش‌های تولید و ساخت‌و‌ساز) اثرگذاری بالایی خواهد داشت. «سی‌ان‌ان» نیز در تحلیلی در ارتباط با پیامدهای سیاسی و منطقه‌ای سیاست تعرفه‌ای ترامپ می‌نویسد که این دستورکار می‌تواند تنش‌های ژئوپلیتیک در منطقه شرق آسیا را تشدید کند و چین را از همراهی با تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی بازدارد.
 • تهیه طرح ادغام سازمان توسعه تجارت و گمرک در مجلس

  دنیای اقتصاد: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح دو فوریتی برای ادغام سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران خبر داد. به‌گزارش خانه ملت، رحیم زارع گفت: به منظور جلوگیری از موازی‌کاری‌ها و تنزل حوزه صادرات و واردات و در راستای کوچک‌سازی دولت با توجه به برنامه ششم توسعه و مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ طرحی توسط تعدادی از نمایندگان نوشته شده که بر این اساس دو سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران با یکدیگر ادغام می‌شوند.
 • بررسی تبعات اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور

  دنیای اقتصاد: تبعات اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور در دوازدهمین نشست کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران بررسی شد. به‌گفته متولیان سازمان تامین‌اجتماعی، این قانون از زمان اجرا تا به امروز ۵۸ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین‌اجتماعی بار مالی تحمیل کرده و البته کارفرمایان را نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر