آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۳۷

 • الگوی هند و ترکیه در تکمیل نیمه تمام‌ها

  دنیای اقتصاد: بررسی وضعیت طرح‌های عمرانی ایران، نشان‌دهنده ناکارآمدی جدی فرآیند فعلی تصویب و اجرای طرح‌های عمرانی و هزینه‌های گسترده آن در کشور است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ۶۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه‌تمام روی دست دولت مانده؛ پروژه‌هایی که به‌گفته تحلیلگران اقتصادی، عمده‌ترین دلیل نیمه‌کاره ماندنشان، کمبود سرمایه است.
 • باروری ابرها در دستور کار

  ایسنا: اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی آب با اشاره به اینکه مساله کمبود آب از چالش‌های مهم و بزرگ پیش روی کشور محسوب می‌شود، گفت: مدیریت مصرف آب باید به دستور کار جدی و دائمی همه دستگاه‌های اجرایی کشور تبدیل شود تا با همت و مشارکت همگانی، از مشکلات ناشی از کمبود منابع آب عبور کنیم.
 • انجمن حمایت از صنایع راه‌اندازی می‌شود

  دنیای اقتصاد: چالش‌های پیش روی بخش صنعت در سال‌های اخیر موجب شده تا در کنار سازمان‌ها و نهادهای حمایتی موجود، صنعتگران راه‌اندازی «انجمن حمایت از صنایع» را به‌صورت مستقل در دستور کار قرار دهند. انجمنی که به گفته فعالان آن قرار است تنها به بخش خصوصی واقعی اختصاص یابد و محفلی باشد برای رفع چالش‌هایی که این بخش در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده است.
 • دستور «شریعتمداری» برای تعیین‌ تکلیف عوارض صادرات سنگ‌آهن

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تشکیل کمیته‌ای جهت بررسی وضع عوارض صادراتی سنگ آهن خبر داد.
 • تبادل ۳۰ هیات تجاری بین ایران و عمان

  شاتا: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان اعلام کرد که در راستای توسعه و گسترش سطح همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان ایران و عمان، از ابتدای سال ۹۴ تا پایان آذرماه سال ۹۶ بیش از ۳۰ هیات تجاری بین دو کشور مبادله شده است.
 • سرنوشت قراردادهای خرید هواپیما

  دنیای اقتصاد: سرنوشت قرارداد ایران ایر و بوئینگ در صورت خروج آمریکا از برجام چه می شود؟ قائم مقام وزیر راه‌وشهرسازی در پاسخ به این سوال می‌گوید: هر تصمیم جدید دولت آمریکا درباره قرارداد فروش هواپیما به ایران عطف‌بماسبق نمی‌شود. اصغر فخریه‌کاشان افزود: اگر آمریکا همین امروز هم بخواهد از برجام خارج شود، این موضوع تاثیری در مجوزهایی که اوفک برای فروش هواپیماها صادر کرده است، نخواهد گذاشت. تصمیمات جدید نمی تواند بر گذشته حاکم باشد. به گزارش «ایلنا» قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اما احتمال اینکه خروج آمریکا از برجام مجوزهای بعدی اوفک را برای فروش بوئینگ به ایران تحت‌تاثیر قرار دهد، وجود دارد.
 • دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی

  ایسنا: سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از افزایش متوسط پنج درصدی لوازم خانگی خبر داد و درباره دلایل این افزایش قیمت نیز گفت: افزایش ۵ تا ۲۰ درصدی قیمت فولاد و پتروشیمی به‌عنوان مواد اولیه در تولید لوازم خانگی و نیز تحولات قیمت ارز در بازار از علل اصلی افزایش قیمت لوازم خانگی به شمار می‌رود.
 • رشد ۶۱ درصدی تجارت کالایی ایران با اتحادیه اروپا

  ایرنا: حجم تجارت کالایی ایران با ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۷ به رقم ۱۶میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶/ ۶۱ درصد رشد داشت. میزان صادرات کالایی ایران در مدت یادشده به اتحادیه اروپا هشت میلیارد و ۲۴۱ میلیون یورو و میزان واردات کالا از این منطقه هشت میلیارد و ۴۰۷ میلیون یورو بود که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد چشمگیری داشت.
 • الزامات توسعه خرده‎فروشی مدرن

  گروه بنگاه‌ها: نایب رئیس اتحادیه فروشگاه‎های زنجیره‎ای، توسعه خرده‎فروشی مدرن را یک الزام برای رشد اقتصادی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد. فرشید گل‎زاده در مراسم اختتامیه نمایشگاه خدمات، کالا و تجهیزات فروشگاهی، مخاطب اصلی این صنعت را طبقه متوسط اجتماعی کشور دانست که در سال‎های گذشته سهم گسترده‎ای از جمعیت ایران را در برگرفته و رفتارهای خرید این طبقه، محرک اصلی رونق و رشد بنگاه‎ها در دهه آتی است.
 • ستارگان ۹۶ بخش خصوصی

  دنیای اقتصاد: همزمان با یکصد و سی و چهارمین سال تاسیس پارلمان بخش‌خصوصی، برای دومین سال متوالی مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان امین‌الضرب به‌کارآفرینان و نوآفرینان برتر از سوی اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
 • ابرچالش‌ها از نگاه فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: نشست شورای‌عالی پیشکسوتان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به‌منظور طرح مشکلات کلان اقتصادی کشور و ارائه راهکارها برگزار شد. در این نشست علاء میرمحمدصادقی، رئیس شورای‌عالی پیشکسوتان اتاق ایران، با بیان این نکته که راه‌حل چالش‌های موجود، هیاهو و ایجاد التهاب در جامعه نیست، اعلام کرد: اتاق ایران اعضای باتجربه و فعالی دارد که ظرفیت قابل‌توجهی بوده و باید از آن بهره برد. حضور و همفکری آنها می‌تواند منجر به خلق راهکارهایی شود که کشور را از وضعیت موجود رها سازد. وظیفه ماست که این مسائل را بشناسیم و برای آن راه‌حل ارائه دهیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر