آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۳۰

 • ۱۳ حفره بودجه ۹۷

  دنیای اقتصاد: سه تشکل بزرگ غیردولتی کشور در نامه‌ای خطاب به مقام قانون‌گذار کشور، دغدغه‌های بخش‌خصوصی را در مورد لایحه بودجه سال آینده اعلام کردند. آنچه روسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اصناف و تعاون در این نامه مطرح کرده‌اند حکایت از مشکلاتی دارد که لوایح بودجه هر سال با آن مواجه است. این چالش‌ها در این سال‌ها عملا بدون راهکار مانده‌اند و از سالی به سال دیگر انتقال می‌یابند.
 • پیشنهاد وزیر نیرو برای اصلاح روند مصرف آب

  ایسنا: بحث اصلاح قیمت و روند مصرف آب همواره مطرح بوده و سناریوهای متفاوتی برای آن تدوین شده است. وزیر نیرو نیز در تازه ترین صحبت‌های خود درباره این موضوع اظهار کرده زمانی که کالایی قیمت واقعی نداشته باشد صرفه جویی در آن معنادار نیست. با توجه به اینکه مصرف عمده آب کشور در حوزه کشاورزی است باید به فکر این مساله بود که اگر لازم باشد در حوزه کشاورزی یارانه داد تا آب به قیمت واقعی عرضه شود.
 • ضعف فناوری بسته‌بندی صنایع غذایی

  گروه بنگاه‌ها: صنایع غذایی کشور برای حضور موفق در بازارهای جهانی و رقابت با برندهای بزرگ ناگزیر به رشد و پیشرفت در صنعت بسته‌بندی مطابق استانداردهای جهانی است و باید توسعه فناورانه بسته‌بندی در دستور کار جدی تمامی ‌برندها قرار گیرد.
 • امتیازهای وزارت نیرو برای آب مصرفی شهرک‌های صنعتی

  دنیای اقتصاد: معاونان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و نیرو درخصوص تامین آب مورد نیاز بخش صنعت و شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به توافق رسیدند.
 • بخشنامه جدید برای ترخیص برنج وارداتی

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی اعلام کرد، ترخیص محموله‌های برنج که قبل از تاریخ ۳/ ۶/ ۹۶ به گمرکات وارد یا قبض انباره شده‌اند، امکان‌پذیر خواهد بود. در بخشنامه مذکور آمده: ضمن رعایت دقیق مفاد نامه‌های مذکور در صورت ارائه ثبت‌سفارش معتبر صرفا نسبت به ترخیص محموله‌های برنج که قبل از تاریخ مذکور به گمرکات کشور وارد یا قبض انبار برای آنها صادر شده است یا در مناطق آزاد و ویژه تجاری تا تاریخ مزبور اظهار شده‌اند با رعایت کامل سایر مقررات اقدام کنند.
 • سه ملاحظه توسعه مناطق آزاد

  دنیای اقتصاد: لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری جدید و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی، طی دو هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. انتقاد به نگرش سیاست‌گذاران و مدیران ارشد کشور در مورد توسعه کمی مناطق آزاد به‌جای افزایش کیفیت این مناطق درحالی است که در دنیا مناطق آزاد با اصول پذیرفته شده‌ای همچون مساحت محدود، محصور شده، فاقد جمعیت ساکن و با رویکرد تولیدی و تخصصی ایجاد می‌شوند.
 • استراتژی جدید همکاری با قاره سیاه

  دنیای اقتصاد: جلسه ستاد آفریقا به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری و با حضور وزرای امورخارجه، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد.
 • برنامه گسترده یک فروشگاه زنجیره‌ای برای حذف واسطه‌ها

  گروه بنگاه‌ها: شرکت ایده انتخاب ایرانیان با راه‌اندازی فروشگاه‌های «انتخاب‌من»، کسب‌وکار مبتنی بر فرانچایز (حق بهره‌برداری) را به‌عنوان یکی از نیازهای فوری کشور در بحث اشتغال‌زایی و کارآفرینی در دستور کار قرار داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر