آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • پنج‌ضلعی محبوب سرمایه‌گذاران

  دنیای اقتصاد: عملکرد دولت دوازدهم در جذب پول خارجی در بخش صنعت حاکی از این است که تنوع گروه‌های سرمایه‌پذیر افزایش یافته است. ارزیابی‌ها حکایت از این دارد که «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»، «وسایل نقلیه موتوری»، «ساخت محصولات و فلزات اساسی»، «محصولات از لاستیک و پلاستیک» و «ابزار پزشکی و اپتیکی و ابزار دقیق» پنج گروه محبوب سرمایه‌گذاران در حوزه صنعت است. براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای فعالیت دولت دوازدهم، ۹۸/ ۱ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای ۳۸ پروژه مصوب شده است.
 • راه‌اندازی سامانه مبارزه با جعل اسناد

  دنیای اقتصاد: معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران از راه‌اندازی سامانه متمرکز آمار و اطلاعات جعل اسناد برای پیشگیری و اقدام قضایی در گمرک خبر داد.
 • راه پیشگیری از ورشکستگی بنگاه‌های اقتصادی

  دکترسیدعلی ابطحی
  مساله توسعه، یکی از بخش‌های لاینفک مدیریت است که هرقدر علوم و فنون مدیریت پیشرفت می‌کند، اهمیت آن بیش از پیش نمایان می‌شود. از یک نگاه به‌طور کلی می‌توان مدیریت را به دو بخش اساسی اداره و توسعه تقسیم کرد.
 • پایتخت‌نشینان چه میزان آب مصرف می‌کنند؟

  ایسنا: مصرف متوسط یک خانوار تهرانی حدود ۲۰ متر مکعب در ماه است که با کاهش ۱۰ درصدی مصرف آب، معادل ۱۲۰ میلیون مترمکعب که مصرف سالانه دو استان است صرفه‌جویی خواهد شد.
 • ظرفیت‌های همکاری دوجانبه اقتصادی ایران و چین

  دنیای اقتصاد: پتانسیل‌های همکاری دوجانبه اقتصادی ایران و چین در دیدار متولی صنعت ایران و رئیس اتاق بازرگانی بخش‌خصوصی چین مورد ارزیابی قرار گرفت. به‌گزارش «شاتا» وزیر صنعت، معدن و تجارت اقتصادهای دو کشور ایران و چین را مکمل یکدیگر دانست و گفت: برای مبادلات اقتصادی دو کشور هدف‌گذاری ۶۰ میلیارد دلاری شده که قابل دسترسی نیز است.
 • اولین فاینانس پسابرجام روی ریل

  دنیای اقتصاد: نخستین پول پسابرجام از مسیر فاینانس به اقتصاد کشور تزریق شد. «ال‌سی» یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری پروژه برقی‌سازی راه‌آهن تهران-مشهد با گذشت پنج ماه از امضای قرارداد آن با چینی‌ها از سوی بانک تضمین‌کننده فاینانس گشایش یافت. با برقی‌سازی راه‌آهن تهران- مشهد که دوره اجرای آن ۴۸ماه پیش‌بینی شده، مدت زمان سفر به۴ تا ۶ ساعت کاهش می‌یابد. اصلاح مسیر، افزایش سرعت، همراه با ضریب ایمنی بالا، کاهش تلفات جاده‌ای، کاهش آلودگی هوا، توسعه زیرساخت و افزایش جابه‌جایی بار از مزایای اجرای این پروژه است.
 • مدیرعامل ایرباس از سمت خود کناره‌گیری می‌کند

  دنیای اقتصاد: روز گذشته برخی خبرگزاری‌ها از کناره‌گیری مدیرعامل ایرباس از سمت خود خبر‌هایی را منتشر کردند. به‌گفته آنان در پی فشارهای امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه، مدیرعامل ایرباس قرار است تا آوریل ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) پس از ۱۴ سال از قدرت کناره‌گیری کند؛ چراکه به گفته وی ایرباس به ایده‌های جدید در دهه ۲۰۲۰ نیاز دارد. به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایروتایمز، مدیرعامل ایرباس درحالی قرار است این شرکت را ترک کند که همچنان تحقیقات درباره فساد مالی تولید و ساخت هواپیماهای نظامی جت «موتور متوسط» برای «برنامه تولید هواپیماهای نظامی برای ناتو» در انگلیس و فرانسه ادامه دارد.
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی لوستر دی ماه در تهران

  گروه بنگاه‌ها: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دی ماه میزبان نمایشگاهی است که در آن صنعتگران و هنرمندان، صدها شرکت داخلی و خارجی، جدیدترین تولیدات لوستر و چراغ‌های تزئینی خود را به نمایش خواهند گذاشت.
 • بررسی اجرای دو حکم قانون مالیات‌های مستقیم

  دنیای اقتصاد: اجرای دو حکم قانون مالیات‌های مستقیم که برای فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی مشکلاتی را در پی داشته، در نشست اخیر کارگروه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر