آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۰۵

 • روایت ۱۰۰ روزه از صنعت

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش مهم‌ترین اقدامات این وزارتخانه در ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت دوازدهم را منتشر کرد؛ گزارشی که در آن تصویری کلی از بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی ارائه نشده و آنچه مورد توجه قرار گرفته صرفا نمایی از اقدامات صورت گرفته از سوی این وزارتخانه در مدت زمان مورد بررسی است.
 • آمادگی برای تامین آب شرب تابستان آینده

  دنیای اقتصاد: به دلیل کمبود بارش‌های کشور باید از هم‌اکنون خود را برای تامین نیاز آبی کشور در تابستان آینده آماده ‌کنیم. قائم‌مقام وزیر نیرو در نهمین همایش مدیران آب و فاضلاب سراسر کشور با اعلام این خبر گفت: بارش‌های کشور در برخی استان‌ها ۲۸ درصد و در برخی استان‌ها نیز تا ۱۰۰ درصد کاهش داشته است و با این شرایط از هم‌اکنون خود را آماده می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت کارآمد، بتوانیم نیاز آب مصرفی کشور را در تابستان سال آینده تامین کنیم.
 • در آستانه یک سالگی رکود صادرات غیرنفتی و پیامدهای آن

  امین مالکی عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی
  با انتشار آمار آبان‌ماه تجارت خارجی کشور، مشخص شد که مجموع صادرات غیرنفتی (با میعانات) و واردات از مرز ۶۰ میلیارد دلار عبور کرده و تراز تجاری حدود منفی ۴ میلیارد دلار است.
 • رشد دو برابری تجارت با اتحادیه اروپا

  دنیای اقتصاد: فعالان بخش‌خصوصی و نمایندگان مجلس در نشستی با فعالان اقتصادی ایتالیایی در راستای توسعه مراودات اقتصادی دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند. این گردهمایی که به میزبانی «موسسه آمبروزوتی» در رم برگزار شد، دومین دور از نشست فعالان اقتصادی دو کشور برای گفت‌وگو در جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی بود.
 • برنامه افزایش سهم سیستم توزیع مدرن کالایی به ۲۰ درصد

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتقد است وجود این فروشگاه‌ها تهدیدی برای کسب و کارهای کوچک نیست و توسعه این فروشگاه‌ها به نفع اقتصاد کشور و مصرف‌کنندگان است.
 • وضعیت نقش‌آفرینی زنان در اقتصاد

  دنیای اقتصاد: زنان بازرگان و کارآفرین در حالی در همایش ملی زنان و توسعه گردهم آمده و بر لزوم افزایش حضور خود در فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تاکید کردند که عملا تصمیم‌گیران و کسانی که باید این توسعه متوازن را برای افزایش حضور این بخش ۵۰درصدی از جامعه رقم بزنند در این همایش حضور نداشتند. اینکه زنان ۵۰درصد از این جامعه هستند و نباید نادیده گرفته شوند، در حالی از سوی شرکت‌کنندگان در این همایش مورد تاکید قرار گرفت که بسترهای تحقق این موضوع در دستان دولتمردانی است که در بهترین حالت سهم ۳۰ درصدی را برای مشارکت زنان قائل شده‌اند.

بیشتر