آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۰۲

 • سه حلقه مفقوده تجارت با قطر

  دنیای اقتصاد: تحولات منطقه خلیج فارس و قطع روابط دیپلماتیک برخی کشورهای عربی با قطری‌ها، افزایش همکاری دوجانبه و تعاملات تجاری میان ایران و قطر را به همراه داشت و موجب شد پتانسیل خوبی در زمینه مراودات تجاری بین دو کشور به وجود‌ آید.
 • ذخایر آبی در ایستگاه حساس

  دنیای اقتصاد: آخرین وضعیت بارش‌ها در ایران اگرچه نشان می‌دهد ارتفاع کل ریزش‌های جوی از ابتدای سال‌آبی جاری (۹۷-۹۶) اندکی بهبود یافته است، اما مقایسه این میزان با دوره بلندمدت حکایت از به صدا درآمدن زنگ‌ هشدار بحران آب و خشکسالی در کشور دارد.
 • مدیرعامل جدید شهرک‌های صنعتی منصوب شد

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی صادق نجفی را به‌عنوان معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منصوب کرد. صادق نجفی جایگزین علی یزدانی در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شد.
 • سه ضلع توسعه صادرات

  دنیای اقتصاد: قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل معتقد است ضعف «دیپلماسی اقتصادی» بزرگ‌ترین چالش توسعه صادرات محسوب می‌شود و باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت داد.
 • سه سکانس تجارت بخش‌خصوصی

  دنیای اقتصاد: سه سکانس از تجارت بخش‌خصوصی در نیمه نخست امسال اکران شد. در سکانس نخست، ۱۰کشور اولی که مقصد صادراتی فعالان بخش‌خصوصی بوده به نمایش درآمده است؛ در سکانس دوم استان‌هایی که بیشترین میزان گواهی مبدا صادر شده در ۶ ماه منتهی به شهریور را به خود اختصاص داده‌اند، معرفی شده‌اند و در سکانس سوم، بیشترین کالاهای صادر‌شده از کشور در مدت زمان مذکور رونمایی شده است.
 • توقف افزایش قیمت نان

  دنیای اقتصاد: بخشنامه‌ای که ابلاغ شد اما اجرای آن متوقف شد. به‌دنبال اعتراض مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش قیمت نان با دستور رئیس‌جمهوری تا بررسی مجدد موضوع متوقف شد. علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که قرار است بحث افزایش، ثبات یا سناریوی دیگری در مورد قیمت نان در جلسه آتی ستاد تنظیم بازار مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
 • چگونگی خصوصی‌سازی در نظام سلامت

  دنیای اقتصاد: فعالان اقتصادی چگونگی خصوصی‌سازی در نظام سلامت کشور را مورد نقد و بررسی قرار دادند. کمیسیون اقتصاد سلامت از چندی پیش پروژه مطالعاتی با موضوع خصوصی‌سازی در حوزه سلامت را طی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز کرد و به‌دنبال آن است تا با مشارکت بخش‌خصوصی در حوزه درمان و سلامت به طرح اجرایی در این خصوص دست یابد. این پروژه مطالعاتی که درحال تکمیل شدن است به مساله خصوصی‌سازی در حوزه سلامت می‌پردازد.
 • ضرورت ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی

  گروه بنگاه‌ها: یک فعال نمایشگاهی ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی که مانع تکروی صادرکنندگان می‌شود را به نفع صادرکنندگان و ایجاد هم‌افزایی بیشتر بین آنها دانست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر