آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۶

 • ریشه جاماندگی معدن در پیشرانی اقتصاد

  دنیای اقتصاد: ارتقای سهم فعالیت‌های معدنی در تولید ناخالص داخلی را می‌توان از محورهای اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم دانست؛ براساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته سهم این بخش از تولید ناخالص داخلی تا سال ۱۴۰۰ باید به ۵/ ۱ درصد برسد، اما تحقق این هدف به فراهم کردن زیرساخت‌های موردنیاز در این بخش گره خورده است.
 • پنج تاوان مداخله قیمتی

  دنیای ‌اقتصاد: حد و مرز مداخله دولت در نظام قیمت‌گذاری و قوانین مصوب در این رابطه از ماهیت متضادی در این امر حکایت دارد و به عاملی ناسازگار در کسب و کار بدل شده است.
 • تدابیر برقی تابستان ۹۷

  دنیای اقتصاد: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق روز گذشته بدون حضور وزیر نیرو و با حضور قائم‌مقام وزیر نیرو و مدیران صنعت برق آغاز به‌کار کرد. ستار محمودی در حاشیه این نمایشگاه وعده داد شرکت‌هایی که بتوانند شرکای خارجی در زمینه انتقال تکنولوژی و جذب سرمایه‌گذاری پیدا کنند از تسهیلات ویژه گمرکی و سایر مزایا برخوردار خواهند شد.
 • دوره‌ آموزشی تامین مالی بین‌المللی

  دنیای اقتصاد: دوره‌ آموزشی «تهیه پکیج‌های سرمایه‌گذاری خارجی و تامین مالی بین‌المللی» توسط روزنامه «دنیای‌اقتصاد» روز سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه برگزار می‌شود. به گزارش «واحد آموزش دنیای اقتصاد» تامین مالی و جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی امری زمان‌بر، پروسه‌محور، دانش‌محور و نیازمند استراتژی است.
 • چند نکته در جذب سرمایه خارجی

  عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق ایران
  بدون تردید نقش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در افزایش رشد و توسعه اقتصادی ‌کشورها به‌خصوص کشورهای در حال توسعه غیرقابل‌انکار بوده و سرمایه‌گذاری خارجی با ترکیب مناسب نیروی کار متخصص با فناوری‌های جدید، می‌تواند موجب تحرک بیشتر بخش‌های تولیدی، صنعتی و رونق تجارت، بهبود رفاه و ارتقای سطح زندگی مردم و رشد اقتصادی کشور شود.
 • مسیر امن در تجارت

  دنیای اقتصاد: هشتمین اجلاس سالانه اتحادیه «امان» درحالی به میزبانی ترکیه برگزار شد که تاکید این اجلاس بر نقش‌آفرینی صندوق‌های ضمانت صادرات و اگزیم بانک‌ها در ایجاد مسیر امن در تجارت بود.
 • سه عامل افزایش قیمت مواد غذایی

  دنیای اقتصاد: هفتمین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع‌غذایی اتاق تهران به نقد و بررسی چالش قیمت‌‌ تمام‌شده در بخش موادغذایی و محصولات کشاورزی کشور اختصاص داشت. ریشه‌یابی چالش قیمت‌تمام‌شده در این بخش نشان می‌دهد «قیمت‌های دستوری مواداولیه»، «تورم بالا در دهه اخیر» و «بهره‌وری پایین» باعث شده که قیمت ‌تمام‌شده صنایع غذایی وکشاورزی در سال‌های اخیر روند صعودی در پیش گیرد.
 • چرایی آمار و ارقام صادرات غیرنفتی

  محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
  آمارهای تجارت خارجی در هفت‌ماه منتهی به مهر امسال اگرچه اوضاع صادرات را نسبت به نیمه اول با بهبود اندک نشان می‌دهد، اما همچنان رشد منفی را نسبت به سال گذشته تجربه می‌کند، به‌خصوص اینکه هنوز عقب‌ماندگی‌هایی نسبت به برنامه هدف‌گذاری شده صادراتی به چشم می‌خورد.
 • سیاست‌گذاری برای رقابت برابر صادرات با واردات در کشاورزی

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد که برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه برای به صفر رساندن تراز منفی بخش کشاورزی است که در این زمینه نیازمند اعتبارات و منابع مالی پیش‌بینی‌شده هستیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر