شماره روزنامه ۴۵۷۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۵

 • پیشتازان وام دوم رونق

  دنیای اقتصاد: استارت فاز دوم پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید زده شد. آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی در قالب «طرح رونق تولید» از پرداخت بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی در سال جاری حکایت دارد.
 • فاز جدید رایزنی تجاری با عراق

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با هدف «بررسی راهکارهای تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری میان تهران و بغداد» به عراق سفر کرد.
 • بزرگ‌ترین هلدینگ صنعتی آماده سرمایه‌گذاری مشترک

  گروه بنگاه‌ها- زهرا مسافر: مدیران ایدرو به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد صنعتی کشور با سابقه‌ای روشن در همایشی با عنوان معرفی توانمندی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، آمادگی این مجموعه را برای همکاری مشترک با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اعلام کردند.
 • سه نفع میزبانی از سرمایه‌گذاران

  دنیای اقتصاد: تجربه کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) حاکی از آن است که ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشورهای میزبان، سه نفع مهم را به‌دنبال دارد. یکی از اثرات جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، ارتقای بهره‌وری در حوزه‌های صادرات‌گرا است که به نوبه خود باعث بهبود عملکرد تجاری کشورها می‌شود. علاوه‌بر این، خلق مشاغل بهتر و انتقال دانش از دیگر منافع حضور سرمایه‌گذاران است؛ اما دستیابی به این منافع به‌صورت خودکار امکان‌پذیر نیست و نیازمند استراتژی روشن، سیاست‌های شفاف و نهادهای قوی است.
 • پوست‌اندازی تعامل تجاری با اروپا

  دنیای اقتصاد: فعالان اقتصادی آلمان برای برقراری روابط طولانی‌مدت با ایرانی‌ها گام دیگری برداشتند و به این منظور در کنار اتاق مشترک ایران و آلمان و دفتر اتحادیه اقتصاد و صنعت ایالت باواریا، نخستین مرکز بازرگانی آلمان در تهران نیز راه‌اندازی شد.
 • هدف‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری صادرات صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت از هدف‌گذاری صادرات ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی تا پایان سال‌جاری خبر داد.
 • آخرین وضعیت تولید در هفت‌ماه اول سال

  دنیای ‌اقتصاد: معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت آخرین وضعیت تولید در هفت‌ماه اول سال‌جاری را بررسی کرد. به‌گفته محسن صالحی‌نیا در هفت‌ماه گذشته تولید کالاهای صنعتی رشد نسبتا مناسبی را تجربه کرده است.
 • سیزدهمین کنفرانس «توسعه منابع انسانی» برگزار می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: سیزدهمین کنفرانس «توسعه منابع انسانی» به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد حوزه مدیریت منابع انسانی؛ ۱۵ و ۱۶ آبان ماه ۹۶ با موضوع «جانشین‌پروری و مدیریت استعدادها با تمرکز بر نقش زنان‌و جوانان» با حضور مقامات کشوری، استادان دانشگاهی، مدیران ارشد، مدیران منابع انسانی سراسر کشور و متخصصان این حوزه توسط سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

بیشتر