آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۸

 • نسخه دوم برای برچسب قیمت‌ها

  دنیای اقتصاد: اجرای طرح قیمت‌گذاری کالاها در واحدهای خرده‌فروشی با ابلاغیه محمد شریعتمداری از دستور کار خارج شد. به‌نظر می‌رسد دولتمردان درصدد پیاده‌سازی نسخه دومی برای برچسب‌گذاری قیمت‌ها هستند؛ به‌طوری‌که مطابق بخشنامه جدید شیوه اعلام قیمت کالاها از درب کارخانه باید به‌گونه‌ای باشد که مسیر واقعی‌سازی قیمت‌ها را فراهم کند. طرح اولیه که با هدف شفافیت نظام توزیع مطرح شده بود، به‌دلیل عدم‌نصب صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی به تعویق افتاده بود.
 • ماموریت بازنگری در قانون مشاغل سخت

  دنیای اقتصاد: پنجمین نشست کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران با محوریت بررسی مسائل ناشی از قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برگزار شد. در این نشست که واکاوی معضلات ناشی از «بازنشستگی پیش از موعد» و «قانون مشاغل سخت و زیان‌آور» در دستور کار قرار گرفته بود، مقرر شد مشکلات و مسائل کارفرمایان در حوزه قانون مشاغل سخت و زیان‌آور از طریق کمیسیون و هیات‌رئیسه اتاق تهران به معاونت روابط کار وزارت ‌تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی انعکاس یابد تا مورد پیگیری تصمیم‌سازان قرار گیرد.
 • جزئیات عملیاتی شدن سامانه جامع تجارت

  خبرگزاری فارس: مدیرکل بسترسازی تسهیل تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان اینکه یک دوره پنج‌ساله برای تکمیل این سامانه لازم است، گفت: دو سال از عمر این سامانه می‌گذرد و براساس برنامه هر ساله برخی بخش‌های این سامانه وارد مدار می‌شود.
 • آغاز به کار اتاق فکر تسهیل تجاری الکترونیکی در اتاق ایران

  دنیای‌اقتصاد: «اتاق فکر تسهیل تجاری الکترونیکی» با حضور مدیران ارشد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و صاحب‌نظران برجسته این حوزه، در اتاق ایران آغاز به کار کرد.
 • بسته حمایتی اصناف به‌زودی اجرایی می‌شود

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه بسته حمایت از اصناف که پیش از این ابلاغ شده بود، به‌زودی اجرایی می‌شود، گفت: برای اولین‌بار بسته حمایتی اصناف شکل گرفته و ابلاغ شده است، این بسته که با کمک بانک‌مرکزی تسهیلات آن به اصناف اختصاص می‌یابد، تقریبا در شرف اجراست.
 • جنس بحران بنگاه‌های ایران

  دنیای اقتصاد: استارت شناسایی و رفع موانع پیش‌روی بخش تولید با «تشکیل کمیسیون شناسایی واحدهای تولیدی بحرانی» با پیش‌بینی دو دستورالعمل «پیشگیری» و «درمان» کلید خورد. دوران تحریم موجب شد تا بخش تولید با چالش‌های بسیاری مواجه شود، چالش‌هایی که رکود در بخش تولید را به همراه داشت و موجب توقف تولید در برخی از واحدهای صنعتی شد، اما با عبور از دوران تحریم در حال‌حاضر این بخش خود را برای رشد آماده می‌کند و با این شرایط می‌توان گفت شناسایی و رفع موانع پیش‌روی بخش تولید به‌خصوص در واحدهای بحران‌زده، می‌تواند مسیر را برای تحقق رشد هموار کند.
 • افزایش۸درصدی صادرات بخش‌معدن و صنایع‌معدنی

  دنیای اقتصاد: آمارها نشان می‌دهد وزن صادرات بخش‌معدن و صنایع‌معدنی در ۶‌ ماه نخست سال‌جاری هشت درصد افزایش داشته است.
 • خودکفایی در تولید برنج با استفاده از بذرهای جدید

  گروه بنگاه‎ها: در صورت استفاده از بذرهای جدید خارجی، برداشت برنج کشور افزایش خواهد یافت و به این طریق بی‌نیاز از واردات می‌شویم.
 • توسعه انرژی‌های نو در ریل ژرمن‌ها

  دنیای اقتصاد: نخستین کمیته مشترک «وزارت نیروی ایران» و «وزارت انرژی و اقتصاد آلمان» با محوریت تعمیق روابط و تبادل تجربیات درخصوص توسعه انرژی‌های نو برگزار شد.
 • افق ظرفیت تولید برق در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: سرپرست وزارت نیرو از عبور ظرفیت ۸۰ هزار مگاواتی تولید برق در تیرماه سال ۹۷ به واسطه احداث نیروگاه‌های جدید در کشور خبر داد.

بیشتر