آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۷

 • قدرت ارزآوری ۲۴ گروه صنعتی

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمارهای صنعتی تا نیمه تابستان از روند رو به رشد صادرات صنعتی به لحاظ وزنی و ارزشی حکایت دارد. آمارهای اعلام‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد از میان ۲۴ گروه فعالیت صنعتی، در مجموع ۱۵ گروه رشد صادرات به لحاظ ارزشی را تجربه کرده‌اند. «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» در جایگاه اول ارزآورترین گروه صنعتی قرار دارد. گروه‌های «ساخت کک، فرآورده‌های حاصل از تصفیه نفت و سوخت‌های هسته‌ای» و «ساخت محصولات غذایی و انواع آشامیدنی‌ها» نیز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
 • سرقینی: بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی به‌زودی ابلاغ می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: برگزاری اولین نشست‌کاری شورای عالی معادن با حضور معاون‌ معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعضای هیات مدیره خانه‌معدن، نمایندگان ارشد محیط‌زیست، قوه‌قضائیه، وزارت‌کشور و نمایندگان مجلس و نمایندگان تشکل‌های معدنی کشور روز گذشته برگزار شد.
 • قیمت بالای مواداولیه مشکل صنعت آب

  گروه بنگاه‌ها: مهم‌ترین چالش یا مشکلی که صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب با آن رو‌به‌رو است، قیمت بالای مواد اولیه‌ به ویژه مواد وارداتی است.
 • ایجاد واحدهای صادرکننده متوسط و بزرگ در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد واحدهای صادرکننده متوسط و بزرگ در سال ۹۷ خبر داد.
 • تدوین ۱۳ هزار استاندارد ملی در سه‌سال گذشته

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از تهیه و تدوین ۱۳ هزار استاندارد ملی از سوی این سازمان طی سه‌سال گذشته خبر داد. به‌گزارش «ایرنا» نیره‌پیروزبخت با اعلام این خبر گفت: از ابتدای تاسیس سازمان استاندارد در کشور، ۳۳ هزار مورد استاندارد کالا و خدمات تدوین و تهیه شده است.
 • فروش مدت‌دار کالا به خارجی‌ها

  دنیای اقتصاد: رئیس کل سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که ۲ میلیارد دلار خط اعتبار خریدار برای بازارهای هدف صادراتی پیش‌بینی شده که بالاترین سهم آن متعلق به عراقی‌ها است. تخصیص این اعتبار براساس ماده ۲ بسته حمایت از صادرات سال ۹۶ بوده است.
 • برنامه بخش‌خصوصی برای مبارزه با فساد

  دنیای اقتصاد: نشست کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران با تاکید بر لزوم انسجام و هم‌گرایی بین نهادهای مدنی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای مبارزه با فساد، برگزار شد.
 • رای دیوان عدالت اداری برای تسعیر ارز حاصل از صادرات

  دنیای اقتصاد: دیوان عدالت اداری رای خود درخصوص ابهامات مطرح‌شده در حوزه تسعیر ارز را در ارتباط با مودیانی که دارای معاملات ارزی یا دارایی و بدهی پولی و ارزی هستند به‌منظور وحدت رویه در رسیدگی‌های مالیاتی اعلام کرد.
 • اقتصاد ایران در محاصره قواعد زائد

  مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران
  طی ماه‌های گذشته این نگرانی ذهن فعالان اقتصادی را به خود مشغول کرده بود که در صورت خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته‌ای چه سرنوشتی آینده اقتصاد کشور را تهدید می‌کند؟ اما اظهارنظرهای ترامپ و مواضع او نشان داد که حتی آمریکا هم نمی‌تواند به سادگی و بدون در نظر گرفتن معادلات جهانی در مورد برجام تصمیم‌گیری یکطرفه‌ای داشته ‌باشد.
 • پوشش ریسک پنج میلیارد دلاری صندوق ضمانت برای فعالیت‌های صادراتی

  ایرنا: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق برای پوشش ریسک فعالیت‌های صادراتی تا پنج‌میلیارد دلار آمادگی دارد.
 • شریعتمداری رئیس کارگروه تنظیم بازار شد

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت براساس مصوبه هیات وزیران به‌عنوان رئیس کارگروه تنظیم بازار و رئیس کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شد. هیات وزیران در جلسه ۲۶/ ۷/ ۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن وتجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران محمد شریعتمداری را به‌عنوان رئیس ستاد کارگروه تنظیم بازار منصوب کرد.
 • ابلاغ دستورالعمل ترخیص کالاهای معاف از پرداخت تعرفه

  دنیای اقتصاد: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری در بخشنامه‌ای به گمرک ایران، دستورالعمل ترخیص کالاهای معاف از پرداخت تعرفه را صادر و تاکید کرد: اعتبار پیش‌بینی شده در قانون بودجه ۹۶، مانع از ترخیص کالاهایی که طبق قوانین و با شرایط مصوب از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند، نمی‌شود.
 • تولید هفت داروی پرمصرف تخصصی در داخل کشور

  گروه بنگاه‌ها: یک شرکت داخلی داروسازی از تولید تحت لیسانس هفت نوع داروی تخصصی در حوزه‌های دیابت، اعصاب و روان، کلیه و مجاری ادراری در داخل کشور خبر داد.

بیشتر