آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۱

 • اولتیماتوم به دو صنعت استراتژیک

  دنیای اقتصاد: مراسم روز جهانی استاندارد در حالی برگزار شد که تصمیم‌سازان اقتصادی به تولیدکنندگان فعال در دو صنعت استراتژیک کشور اولتیماتوم دادند.
 • سامانه مدیریت طرح و پروژه رونمایی شد

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به استقرار ۴۰ هزار واحدصنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور با اشتغالی بالغ بر ۸۰۰ هزارنفر از جلوگیری از رانت‌های اطلاعاتی و امکان دسترسی آزاد اطلاعات با بهره‌مندی از سامانه مکان‌یابی شهرک‌های صنعتی خبرداد و گفت: با اجرای سامانه GIS (مکان‌یابی وضعیت شهرک‌های صنعتی) و سامانه مدیریت طرح و پروژه‌های سازمان تمامی طرح‌ها و پروژه‌ها در داخل شهرک‌های صنعتی به‌صورت شفاف رصد خواهد شد.
 • ساخت مخازن آبرسانی اضطراری در تهران

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل آبفای منطقه یک تهران ساخت مخزن آبرسانی اضطراری را یکی از فعالیت‌های این شرکت در چارچوب اقتصاد مقاومتی دانست.
 • فاضلاب تهران تا ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: تا سال ۱۴۰۰ سیستم فاضلاب تهران تکمیل شده و از ۸۵۰ میلیون مترمکعب فاضلاب، ۱۵۰ میلیون متر مکعب از پساب به فضای سبز، ۴۰۰ میلیون به آبخوان و حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب به کشاورزی اختصاص داده خواهد شد.
 • پتانسیل بخش معدن برای جذب ۳۰ میلیارد دلار فاینانس

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات‌عامل ایمیدرو از آمادگی بخش معدن برای جذب ۳۰ میلیارد دلار فاینانس از کشورهای کره‌جنوبی، اتریش و چین خبر داد.
 • اجرای سه ‌ابرپروژه ملی در حوزه انرژی

  دنیای اقتصاد: دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی از اجرای سه‌ ابرپروژه ملی از سوی این ستاد خبر داد و گفت: «کمک به ایجاد واحدهای زباله‌سوز در شهرهای شمالی»، «حوزه خودروهای الکتریکی» و «ذخیره‌سازی انرژی» عناوین این ابر پروژه‌ها هستند که اقدامات اجرایی لازم برای هریک آغاز شده است.
 • فرمول «فتاح» برای یارانه

  دنیای اقتصاد: سیاست توزیع همگانی یارانه نقدی موجب ایجاد یک توقع در آحاد جامعه شده که اکنون مهم‌ترین مانع دولتمردان برای قطع یارانه اقشار پردرآمد محسوب می‌شود. در نحوه فعلی تخصیص یارانه‌ها، نه مبلغ قابل‌توجهی به نیازمندان پرداخت می‌شود و نه منبعی برای توسعه تولید باقی می‌ماند. پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد فرمولی را در زمینه ساماندهی توزیع یارانه‌ها ارائه کرده است. وی با بیان اینکه نباید از حذف یارانه پردرآمدها بیم داشت، به پیشنهاد خود به حسن روحانی اشاره و اظهار کرد: هر کسی به یارانه نیاز دارد به کمیته امداد بیاید.
 • تجار ایرانی به اتریش می‌روند

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی تهران در آبان‌ماه هیات تجاری متشکل از دست‌اندرکاران صنایع مختلف را برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری به کشور اتریش اعزام می‌کند.
 • حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی ترکمنستان

  گروه بنگاه‌ها: مجری نمایشگاه بین‌المللی اکسپوی عشق‌آباد گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای کشورهای همسایه ترکمنستان از جمله ایران است تا حضور پررنگ‌تری در بازار این کشور داشته باشند.
 • کسب پنجمین نشان استاندارد ملی ازسوی زرماکارون

  گروه بنگاه‌ها: «زرماکارون» از سوی سازمان استاندارد کشور، به‌عنوان واحد نمونه استاندارد ملی انتخاب شد.
 • برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک

  گروه بنگاه‌ها: نخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک، ۱۹ تا ۲۱ دی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه توسط شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک و با هدف برقراری ارتباط بین شرکت‌های تایرسازی و قطعه‌سازی کشور، با شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط با زنجیره‌ تامین صنعت لاستیک‌سازی داخلی و خارجی، برگزار می‌شود.
 • افزایش ۲۶ درصدی صادرات زعفران

  ایسنا: عضو شورای ملی زعفران از افزایش ۲۶ درصدی صادرات زعفران در پنج‌ماه اول امسال خبر داد و اعلام کرد: برای صادرات حدود ۴۰۰ تنی زعفران در سال جاری آماده هستیم. البته در این میان همه کشورهای همسایه که می‌توانند از نظر اقلیمی زعفران تولید کنند، تهدید بالقوه‌ای برای مهاجرت خاموش از طریق قاچاق پیاز زعفران ایرانی هستند که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

بیشتر