آرشیو روزنامه شماره ۳۱۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۳۱۳۳

 • آزادی ثبت سفارش کالاهای اولویت ۱۰

  حذف تدریجی اولویت‌بندی کالاها
 • بانک‌ها به یاری بخش صنعت و معدن بیایند

  گروه بازرگانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به مدیران عامل بانک‌ها از آنان خواست تا برای رونق بخش صنعت و معدن کشور در زمینه تامین منابع مالی و ارائه تسهیلات به میدان بیایند. به گزارش «شاتا»، محمدرضا نعمت‌زاده در نشست با مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی با اشاره به اینکه سال گذشته، بدترین شرایط را بخش صنعت کشور در طول بیش از ۳۰ سال پشت سرگذاشت و تجربه کرد، اظهار کرد: متاسفانه ما این وضعیت را حتی در شرایط جنگ نیز شاهد نبودیم. به گفته وی، در بخش ارزش افزوده با حدود ۱۲ درصد رشد منفی مواجه بودیم، ضمن اینکه علاوه بر کاهش و رشد منفی میزان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن در زمینه اشتغالزایی نیز با ۳۶ درصد کاهش میزان ایجاد اشتغال همراه بودیم.

 • پیش‌بینی صادرات ۴۰۰میلیون دلاری فرش دستباف

  گروه بازرگانی- رئیس مرکز ملی فرش از کاهش ۳۱ درصدی صادرات فرش به دلیل پیمان‌سپاری ارزی خبر داد. محمدباقر آقاعلیخانی در جمع خبرنگاران با اعلام رقم۲۴۷ میلیون دلار برای صادرات ۱۰ماهه کشور گفت: در مدت مشابه سال گذشته، ۳۶۱ میلیون دلار صادرات فرش دستباف انجام شده که از نظر ارزشی ۳۱ درصد و از نظر وزنی ۱۶ درصد کاهش داشته است. وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم صادرات فرش دستباف کشور به ۴۰۰ میلیون دلار تا پایان سال جاری برسد؛ اما این اتفاق منوط به پیشامدهایی است که ممکن است تا پایان سال با آنها مواجه شویم.

 • اعتبار۴۰۰ میلیارد تومانی برای افزایش تولید گوشت قرمز

  گروه بازرگانی - رئیس سازمان عشایر از تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه ملی برای افزایش تولید گوشت قرمز توسط عشایر خبر داد. به گزارش خبرگزاری‌ها، محمدصدیق در نشست خبری صبح دیروز در مورد افزایش درآمد عشایر اظهار کرد: افزایش تولید گوشت قرمز توسط عشایر یکی از اقداماتی است که به رشد درآمد آنها کمک می‌کند، بنابراین با توجه به اینکه سالانه ۱۸۰ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر وارد بازار مصرف می‌شود در نظر داریم ۹۰ هزار تن دیگر به این حجم اضافه کنیم و در نهایت تولید گوشت قرمز توسط عشایر را به ۲۷۰ هزار تن برسانیم.

 • تصمیمات جدید برای فاز دوم توزیع سبد کالا

  گروه بازرگانی - دولت درباره اجرای فاز دوم اجرای سبد کالا تصمیمات جدیدی گرفته است. در مرحله اول اجرای توزیع سبد کالا در حالی، بیش از ۹ میلیون سرپرست خانوار مشمول دریافت سبد کالا شدند که قرار است در فاز دوم ۵ میلیون نفر دیگر نیز به مشمولان اضافه شوند؛ اما بیشترین انتقادها درباره توزیع سبد کالا قبل از اینکه به ماهیت موضوع برگردد به مشمولان سبد کالا و چگونگی اجرای آن برمی‌گردد که بیشترین اعتراض را از سوی مردم و البته مجلس در پی داشت. این در حالی است که نوع اطلاع‌رسانی دولت که ابهاماتی را نیز به دنبال داشت از دیگر مشکلات موجود بود که البته مقامات اجرایی در تازه‌ترین اظهارنظرها قول داده‌اند این مشکلات را برطرف کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر