در این میان، یکی از پررونق‌ترین و سودآورترین کسب و‌کارها، همکاری در فروش و تجارت مواد غذایی و به خصوص بازار شیرینی‌جات، کیک، کلوچه و بیسکویت است. نگاهی به مصرف تنقلات در سبد خانوارهای ایرانی، شاهد این مدعا است.

اما اخذ عاملیت‌های فروش، نمایندگی‌ها و پذیرش همکاری با افراد جدید، همواره روندی دشوار بوده است به نحوی که بعضا کارخانه‌ها و تولیدکنندگان با در نظرگیری شرایطی نسبتا سخت و درخواست انواع ضمانت‌ها و تاکید بر لزوم فضای تجاری بزرگ، در عمل امکان ورود نسل جوان به حوزه تجارت را بیش از پیش دشوار می‌کنند. در این میان یافتن تولیدکنندگان و کارخانه‌هایی که با نگاه توسعه حوزه اشتغال و کارآفرینی و با رویکرد تسهیل روند آغاز به کار، فعالیت می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. در همین راستا مدیرعامل صنایع غذایی تنورستان گفت: صنعت شیرینی و شکلات به ‌عنوان یکی از گروه‌های اصلی در صنایع غذایی شناخته می‌شود. در سطح دنیا، بیش از ۵۰درصد میزان فروش این محصولات را کیک، کلوچه و بیسکویت شامل می‌شوند و سپس شکلات و کاکائو و در نهایت محصولات ژله‌ای بیشترین تقاضا را دارند.

به گفته آرین امیرخانی در سطح کشور، بر اساس آمار منتشر شده، سهم صنعت غذا در ارزش تولیدات سالانه، از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ حدودا ۳۰۸درصد رشد داشته است. سرانه مصرف سالانه بیسکویت و شیرینی‌های صنعتی‌ (شامل انواع کیک، کلوچه، کوکی و ویفر)، ۱۰کیلو به ازای هر نفر است. وی در ادامه در خصوص کارخانه صنایع غذایی تنورستان گفت: این مجموعه با هدف ارتقای کیفیت محصولات آردی مورد استفاده سبد خانوار و با نگاهی سلامت‌محور، تولیدات خود را در حوزه نان‌های صنعتی، کیک، کلوچه، بیسکویت و خمیرهای منجمد روانه بازار کرده  است. توجه به اصول مشتری‌مداری، بررسی بازخورد برگرفته از بازار و تلاش در راستای ارتقای رضایت مصرف‌کنندگان همواره از اولویت‌های مجموعه به شمار می‌رود. آرین امیرخانی گفت: در این مجموعه سیستم بازیافت و تصفیه فاضلاب و بهره‌گیری مجدد در فضای سبز وجود دارد و بهره‌گیری از تصفیه‌خانه آب اختصاصی و سیستم‌های هوشمند کنترل مصرف انرژی از دیگر نکاتی است که در این کارخانه اهمیت بالایی دارد.

    استفاده از مواد غیرتراریخته در محصولات تنورستان

وی گفت: گیاهان تراریخته طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت؛ به گیاهان، جانوران یا موجودات میکروسکوپی گفته می‌شود که ترکیب ژنتیکی آنها به شکلی تغییر یافته است. بررسی‌ها نشان داده است بسیاری از دستکاری‌های ژنتیکی به دلایلی مانند تاثیر متقابل ژن جدید (بیگانه) با ژن‌های گیاه مورد‌نظر، می‌تواند به تغییرات پیش‌بینی نشده‌ای منجر شود.

به گفته امیر‌خانی بعضی گیاهان تراریخته مانند ذرت و سویا بعد از اینکه دچار دستکاری ژنتیک می‌شوند، سمومی آزاد می‌کنند که مقادیر بالایی از این سموم در بافت خوراکی گیاهان باقی می‌ماند و باعث ایجاد بیماری در مصرف‌کنندگانش می‌شود.

وی با بیان اینکه تمامی مواد مصرفی در محصولات صنایع غذایی تنورستان از نوع غیرتراریخته است در خصوص دیگر مزایای محصولات این شرکت گفت: محصولات این کارخانه فاقد رنگ‌های مصنوعی است چرا که مصرف هر ماده شیمیایی نظیر رنگ‌ها، دارای اثرات بیولوژیک روی مصرف‌کننده است که ممکن است در اثر مصرف متمادی درطول سال‌ها یا دریافت روزانه بیش از حد آنها سلامت مصرف‌کننده به مخاطره افتاده و باعت اختلالات جسمی شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند