در همین راستا مرتضی سلطانی، بنیان‌گذار هلدینگ صنعتی پژوهشی زر در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با بیان اینکه مشکل جزئی از تولید است و هر تولیدکننده در هر نقطه از جهان باید بپذیرد که تولید و مشکلات آن دو روی سکه هستند می‌گوید: برخی تولیدکنندگان ایرانی انتظار دارند مشکلی در مسیر فعالیت آنها وجود نداشته باشد و همواره برای تولید به نیروهایی در خارج از بنگاه خود چشم دوخته‌اند؛ در حالی‌که هر مشکلی از درون بنگاه قابل حل خواهد بود و می‌توان با تکیه بر فرصت‌ها و ظرفیت‌های داخل بنگاه از هر مانعی عبور کرد.

مرتضی سلطانی  با بیان اینکه امروز گروه صنعتی و پژوهشی زر را با ۱۸ شرکت حقوقی تولیدی، لجستیکی، آموزشی و تحقیقاتی مدیریت می‌کند و در مجموع بیش از ۱۰ هزار نفر پرسنل را مشغول به کار کرده گفت: درست است که کشور در شرایط تحریمی ‌است و مشکلات در این مسیر بسیار زیاد هستند، اما یک تفکر توسعه‌محور در کنار یک تیم خوب و با اتخاذ راه‌حل‌های علمی‌ و جهانی می‌تواند رمز عبور از همه چالش‌ها باشد و مجموعه زر با راه‌اندازی یک ابرپروژه بی‌نظیر در جهان، در هشتگرد استان البرز – آن هم در شرایط تحریمی‌– ثابت کرد می‌توان با وجود هر محدودیتی کارهای بزرگ انجام داد.

وی با اشاره به هزینه‌هایی که تحریم برای تولید ایجاد کرده است، افزود: با وجود همه هزینه‌هایی که در شرایط تحریم برای تامین مواد اولیه یا حمل آن وجود دارد یا با مشکلاتی که در زمینه نقل و انتقال پول و کالا به بازارهای صادراتی با آنها روبه‌رو هستیم تلاش کرده‌ایم با تکیه بر مفاهیم و ظرفیت‌های خالی مانند رشد بهره‌وری، هزینه‌های تحمیل شده را جبران کنیم.

به گفته سلطانی به رغم تمامی مشکلات قیمت ماکارونی را در یک سال اخیر یک ریال افزایش ندادیم و این در حالی است که همه هزینه‌ها از حقوق و دستمزد گرفته تا حمل و نقل، انرژی، مواد کمکی و ملزومات بسته‌بندی و ... افزایش یافته‌اند.

 انقلاب در خودرو بعد از چهل سال

وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنار مساله تولید و تامین نیازهای کشور، موضوع مسوولیت‌های اجتماعی نیز برای هلدینگ زر از اهمیت زیادی برخوردار است به طرح جدیدی اشاره کرد که این مجموعه در دستور  کار خود قرار داده و مطالعات و اقدامات اولیه آن انجام شده و در این زمینه با وزیر صمت دولت قبل مذاکراتی صورت گرفته است. به گفته سلطانی بر اساس این طرح عظیم و بلندمدت قرار است تولید خودرو با نگاهی کاملا متفاوت در دستور کار قرار گیرد و همان‌طور که این مجموعه در صنایع غذایی دارای برندهای بسیار معتبری است و توانسته بزرگ‌ترین پلنت حوزه کانفکشنری (شیرینی و شکلات) را از منظر کمیت، کیفیت و زنجیره ارزش طراحی و به مرحله تولید برساند، در حوزه تولید خودرو نیز توانسته انقلابی بزرگ را رقم بزند.

به گفته وی در حال حاضر این گروه در نظر دارد برنامه تولید یک میلیون دستگاه خودرو در سال و البته متفاوت با آنچه در ۴۰ سال گذشته بوده را پس از طی همه مراحل استارت بزند.

بنیان‌گذار هلدینگ صنعتی پژوهشی زر افزود: طی این سال‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه ملی در حوزه تولید خودرو به هدر رفته و نتوانستیم خودرویی متناسب با مطالبه ملی و با کیفیت مناسب تولید کنیم در حالی که بسیاری از کشورها بعد از ما تولید خودرو را آغاز کرده‌اند و امروز در تولید از کشور ما جلوتر هستند. وی می‌گوید: گروه صنعتی زر این طرح را آغاز کرده و از آنجا که این تصمیم یک تصمیم کوتاه‌مدت نیست و یک کار مهندسی، تیمی‌ و توسعه‌ای با فونداسیون بنیادی مبتنی بر دانش خودروی دنیا است، لذا انقلابی در صنعت خودرو خواهد بود.

سلطانی با بیان اینکه خودروسازی با صنایع دیگر متفاوت و بر تحقیق و توسعه مبتنی است، افزود: کسانی که قرار است این فعالیت را انجام دهند باید بر موج صنعت و دانش خودروسازی دنیا سوار شده و خودروهای روز دنیا را از پایه و با تنوع محصول و تیراژ بالا در کشور طراحی و تولید کنند و این رمز رسیدن به خودروی مطلوب است که با شیوه کنونی آن بسیار متفاوت است، زیرا تولید خودرو به معنای تعطیلی واردات خودرو و تولید یک محصول بی‌کیفیت نیست و لذا این تصمیم یک مسوولیت اجتماعی و صنعتی برای گروه صنعتی پژوهشی زر محسوب می‌شود.

 ماشین‌آلات منحصر به فرد و به‌روز در خدمت زر

سلطانی گفت: ما پیش از تحریم‌ها خرید ماشین‌آلات را آغاز کردیم و هرچند تحریم فعالیت را سخت کرد، اما با فعالیت تیمی ‌و با پرداخت هزینه‌های بالاتر توانستیم محصولات با کیفیت و تکنولوژی بالا به ملت ایران تقدیم کنیم و امروز ابرپروژه این گروه به مرحله نهایی رسیده است. البته باید در ارتباط با مواد اولیه نیز بگویم که مواد اولیه کاملا در دسترس است، اما انتقال پول برای واردات مواد اولیه کار را مشکل  کرده و هزینه‌ها را افزایش داده است؛ با این حال قابل مدیریت هست و با همه مشکلاتی که وجود دارد، مجموعه زر به بهترین مواد اولیه دنیا دسترسی دارد.

بنیان‌گذار هلدینگ زر در ادامه گفت:  اینکه هرچند موضوع تحریم باعث بروز مشکلاتی در صادرات، انتقال پول، انتقال کالا و ... شده و هزینه‌های صادرات را نیز افزایش داده است،  اما در مجموع مشکلی وجود ندارد که حل نشدنی باشد و به عنوان مثال برای افزایش رقابت با تولیدکنندگان خارجی و حفظ بازارهای صادراتی، تلاش کردیم بهره‌وری تولید در داخل افزایش یابد تا بتوان با قیمت‌های رقابتی و مناسب کالای ایرانی را در بازارهای جهانی عرضه کرد.

به گفته وی رشد بهره‌وری راه‌حل ما برای جبران هزینه‌های صادرات و رقابت با صادرکنندگان خارجی است و برای این منظور زر با انجام کار تیمی، مشتری‌مداری، تغییرات آرام قیمت، تنوع محصول، کیفیت بسته‌بندی و تحقیق و توسعه مناسب توانسته محصولات خود را در داخل و خارج به خوبی مدیریت کرده و به فروش برساند.

p26- (3)

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند