در این نشست سیدمحمدرضا مرتضوی، رئیس هیات‌مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، رسیدن به فهم مشترک بین بخش خصوصی و دولتی را نقطه عطف پیشبرد صنعت دانست و گفت: اعتماد و اطمینان استاندارد به بخش خصوصی بالاترین حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان است.

 وی  با بیان اینکه سختگیری‌های این سازمان، زمینه تحول در صنایع غذایی را فراهم کرد، افزود: سختگیری‌های استاندارد زمینه‌ای را فراهم کرد تا رشد واقعی در صنعت غذایی محقق شود، به‌طوری‌که برخی صنایع ایران، امروز در فهرست بهترین‌های صنایع غذایی دنیا قرار دارند.

در این راستا غلامرضا شریعتی، رئیس سازمان ملی استاندارد نیز با اشاره به ظرفیت‌های علمی و فنی این مجموعه عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های کانون در فرآیندهای مرتبط با نظارت بر اجرای استاندارد در صنعت غذا و کنترل ایمنی و سلامت محصولات غذایی با تمرکز بر مواد اولیه استفاده شود. او با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد، طبق وظایف حاکمیتی خود، نظارت عالیه را بر اجرای استاندارد دارد، گفت: اگر فرآیند نظارت و اصلاح ساختار ‌به افراد کارآمد که سال‌ها تجربه گرانقدر دارند سپرده شود به‌طور حتم نتایج مطلوب‌تری را شاهد خواهیم بود.

در ادامه این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران و سازمان ملی استاندارد امضا شد. در این تفاهم‌نامه، استفاده بهینه از توانایی‌های علمی، فنی و پژوهشی، بهره‌گیری از امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری برای تدوین و بازنگری استانداردهای ملی و بین‌المللی، مشارکت در تهیه و تصویب استراتژی‌ها و اهداف کیفی صنعت،  انجام پروژه‌های پژوهشی مشترک در صنعت غذا وگسترش همکاری در کمیته‌های متناظر ایزو به عنوان مهم‌ترین اهداف مطرح شده است. همچنین ارتقای کیفی محصولات تولیدی صادراتی و وارداتی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های کانون در فرآیند مرتبط با نظارت بر اجرای استاندارد در صنعت غذا و کنترل ایمنی و سلامت محصولات غذایی با تمرکز بر مواد اولیه از دیگر موضوعاتی بود که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفت.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، رضا باکری، دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی و عضو هیات‌مدیره کانون، رشید عزیزپور، دبیرکل کانون و سید محمد میررضوی، دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران نیز حضور داشتند. تفاهم‌نامه مذکور با اعتبار ۳ ساله در ۴ ماده و ۳۷ بند به امضای مسلم بیات، معاون نظارت بر اجرای استاندارد و سید محمد مرتضوی، رئیس کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران رسید.

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند