سیب

نقل قولی است که می‌گوید، متخصصان تغذیه درباره آن گفته‌اند: سیب میوه‌ای فوق‌العاده است و مصرف یک تا دو عدد آن در روز برای کاهش چربی به‌شدت توصیه می‌شود؛ زیرا در سیب، وجود زیاد نوعی فیبر به نام پکتین، توانایی سلول‌ها را در جذب چربی کاهش می‌دهد.

فیبر زیاد در سیب باعث می‌شود که فرد احساس سیری کند. بنابراین منهای ارزش غذایی آن، مصرف سیب بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از وعده غذایی باعث کاهش کالری دریافتی می‌شود و اینجاست که معجزه سیب رخ می‌دهد.

یادتان باشد مصرف این خوراکی‌هایی که معرفی می‌کنیم می‌تواند به روند تناسب‌ اندامتان کمک و رضایتمندی را در شما تقویت کند.

 جو دوسر

جو دوسر، فیبرهای انحلال‌پذیر زیادی دارد و در نتیجه به کاهش کلسترول و چربی خون کمک می‌کند. جو دوسر همچنین آهسته هضم می‌شود و به این ترتیب هم احساس سیری ایجاد می‌کند و هم سطح قند خون را افزایش نمی‌دهد. برخی دیگر از کربوهیدرات‌ها مانند برنج سبوس‌دار و بلغور مانند جو دوسر فیبر زیادی دارند و به این ترتیب به سوزاندن چربی سلول‌ها کمک می‌کند. پس از جو دو سر غافل نشوید و آن را وارد ساختارهای غذایی روزانه خود کنید و همیشه در تناول غذا اندازه و ریتم را حفظ کنید

 دارچین

رنگ مسی دارچین به‌خودی خود، زیبا و اشتها‌آور است. اما با این وصف، دارچین خوراکی نیست و در میان ادویه‌ها طبقه‌بندی می‌شود. این ادویه می‌تواند به سوخت‌وساز قندی در بدن کمک کند. دانشمندان می‌گویند: مصرف یک چهارم تا دو قاشق چای‌خوری دارچین در روز قند خون را پایین می‌آورد و سطح کلسترول را نیز بین ۱۰ تا ۲۵درصد کاهش می‌دهد. عواملی که به سوزاندن چربی سلول‌ها کمک می‌کند و این ادویه خوش‌رنگ را محبوب آشپزخانه‌ها.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند